Birikim Tavsiyeleri

Almayı düşündükleriniz var ve bir türlü alabilmek için birikim yapamıyor musunuz? İşte birikim yapabilmeniz için size yardımcı olacak birkaç tüyo…

02 Eylül 2011

1. Masraf Listesi Hazırlayın

Yapmış olduğunuz harcamalarınızı listeleyin. Bu sayede giderlerinizi kontrol altında tutabilir, yapmış olduğunuz gereksiz harcamaları tespit edebilir ve bir sonraki ay yapmamaya çalışabilirsiniz.

2. Gereksiz Harcama yapmaktan kaçının

Her gördüğünüz şeyi almak için mağazalara girmeyin. Spor salonuna üye olacağınıza sabahları temiz havada spor yapmayı deneyin. Kitap ve dergi almak yerine biraz kütüphanelerde vakit geçirin. Kullanmadığınız telefonlarınızı kapattırın. Bu sayede ufak gibi görünen harcamalarınızdan birikim yapmaya başlamış olursunuz. Unutmayın, “damlaya damlaya göl olur.”

3. İkinci el veya takas yoluyla alışveriş yapın

Beğendiğiniz bir telefon mu var onu interneteki bazı takas olanağı sunan veya ikinci el satan sitelerden almayı deneyin. Bu sayede gölünüzü oluşturmak için bir damla daha kazanmış olursunuz.

4. Kumbara edinin

Bir kumbara alın veya herhangi bir kavanozu kumbara olarak tayin edin. Kumbaranıza da her gün belirlediğiniz bir miktar para koymaya söz verin.

5. Lükslerden biraz uzaklaşın

Arkadaşlarınızla her zaman lüks bir restauran da buluşmayıverin. Bir kere de salaş bir çay bahçesinde geçirin gününüzü. Ya da bir süreliğine kullandığınız kişisel bakım ürünlerinizden feragat edin.

6. Nakit veya banka kartı kullanın

Kredi kartı kullanmaktan vazgeçin. Nakit kullanarak harcamalarınızın kontrolünü elinizde bırakmazsınız, kontrolü kolaylaşır. 
 
7. Sağlıklı alışkanlıklar edinin

Araba kullanmak yerine, kısa mesafelerde yürüyün. Abur cubur yemekten kaçının.  Bu sayede hem sağlığınıza hem cebinize yatırım yapmış olursunuz.

8. İndirimleri takip edin

İndirimleri takip ederek daha fazla ödemekten kurtulursunuz. Mağaza ve marketlerdeki müşteri kartlarından mutlaka alın. Kapınıza gelen broşürleri takip edin, indirim çeklerinizi veya kuponlarını kullanın.

9. Hayal et

Tüm bunları yaptıktan sonra biriktireceğiniz paralarla neler yapmak istediğinizi hayal edin. Bu sizi motive edecektir.

Bol birikimli günler..

Bunlar da ilginizi çekebilir
Taşıt kredisi başvurusu

Hayalinizdeki arabayı almak için yeterli birikime sahip değilseniz hemen taşıt kredisi başvurusunda bulunarak bu hayalinizi zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Taşıt kredisi başvurusu için kredikazan.com sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 

19 Haziran 2013
Taşıt kredisi güncel faiz oranları

Taşıt kredisi faiz oranları bankalar tarafından sürekli olarak değiştirilmektedir. Gerek düzenlenen kampanyalar gerekse de bankaların rakipleri ile olan rekabetleri nedeni ile taşıt kredisi faiz oranları günlük olarak takip edilmelidir. Taşıt kredisi güncel faiz oranları için www.kredikazan.com sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 

10 Mayıs 2013
Taşıt kredisi gerekli evraklar

Taşıt kredisi başvurusu işlemlerinde bankalar belirli evraklar talep etmektedirler. Taşıt kredisi evrakları bankalar arasında farklılıklar gösterebilmekle beraber yine de tüm bankalar tarafından standart olarak talep edilen belirli evraklar bulunmaktadır. Taşıt kredisi gerekli evraklar teslim edilmediği takdirde onay almış olsa dahi kesinlikle kullandırılmamaktadır.

10 Mayıs 2013
Taşıt kredisi devretme

Taşıt kredisi devretme konusunda birçok soru gelmektedir. Bankalar taşıt kredisi de dahil olmak üzere kredinin bir başkasına devrine genelde çok soğuk bakmaktadırlar. Ancak krediyi devralmak isteyen kişinin kredi puanının krediyi devreden kişiden yüksek olması halinde bankalar bazen bu tip devir işlemlerine onay verebilmektedir. 

8 Mayıs 2013
Taşıt kredisi borcu sorgulama

Taşıt kredisi kullanılarak satın alınan aracın ruhsatına banka tarafından rehin ibaresi işlenmektedir. Bu aracın satışı halinde aracın yeni sahibine bankanın araç üzerinde hak sahibi olduğunu anlaması için hem bir mesaj niteliğinde hem de kredi çeken kişinin ödemelerini düzenli olarak gerçekleştirmemesi halinde bankanın aracı satma hakkını kullanmasını sağlaması açısından garanti olarak görülmektedir. 

5 Mayıs 2013
Taşıt kredisi başvuru şartları

Günümüzde bankaların birbirleri ile olan yüksek rekabetleri kredi kullanmak isteyen kişilere her türlü kolaylığın sunulmasını sağlamaktadır. Eskiden bankalar memur kefili olmayan kişilere kesinlikle kredi kullandırmazken günümüzde ise sadece cep telefonundan kısa mesaj yollayarak kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. 

5 Mayıs 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama