Kredi kullanırken hayat sigortası

Kredi kullanırken hayat sigortası yaptırmanız birçok bankada zorunlu tutulmaktadır. Buradaki amaç krediyi kullanan kişinin vefatı halinde kredi dönüşünün güvence altına alınmasıdır.

22 Temmuz 2012
Kredi kullanırken hayat sigortası

Kredi kullanırken hayat sigortası yaptırmanız birçok bankada zorunlu tutulmaktadır. Buradaki amaç krediyi kullanan kişinin vefatı halinde kredi dönüşünün güvence altına alınmasıdır.

Kredi kullanırken hayat sigortası bankaların gelir kaynakları arasında yer aldığı için banka dışarıdan yapılan hayat sigortası poliçelerini kabul etmez ve genelde kendi anlaşmalı sigorta firmalarından hayat sigortası poliçesini yaptırır. Peki kredi kullanırken hayat sigortası zorunlu mu ve kredi kullanırken hayat sigortası yaptırmamak gibi bir seçeneğimiz var mıdır? Kredi kullanırken hayat sigortası yaptırmak zorunlu olmamakla beraber banka hayat sigortası olmayan müşterilerine kredi dönüşü riskli bulunduğu için kredi onayı vermeme hakkına sahiptir. Yani yasal bir zorunluluk olmamakla beraber kredi kullanmak isteyen kişi hayat sigortası yaptırmak istemezse de kredi kullanabilmek için hayat sigortası yaptırmaya zorunludur. Kredi kullanırken yapılan sigorta poliçesi sadece kullanılan kredi paketi için geçerli olup kredi kullanan kişinin kredi borcu vadesi sona ermeden ölmesi halinde kredi borcunun sigorta şirketinden tahsil edilmesini sağlamak amacı ile banka tarafından yapılmaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası ev kredisi

Garanti Bankası ev kredisi alanında ülkemizde en profesyonel hizmet sunan bankalardan biridir. Garanti Mortgage sistemi üzerinden kredi işlemlerini yöneten Garanti Bankası her biri alanında uzman müşteri temsilcileri ile ihtiyaçlarınıza yönelik kredi paketinizi belirlemenize yardımcı olmaktadır.

16 Temmuz 2013
Garanti Bankası dosya masrafı

Garanti Bankası dosya masrafı kullandırılan kredi paketlerinde tahsil edilmekte olan masraflar arasında yer almaktadır. Ancak Garanti Bankası düzenlemiş olduğu dönemsel kampanyalar ile dosya masrafsız kredi kullanımına imkan sağlamaktadır.

16 Temmuz 2013
Taşıt kredisinde hayat sigortası zorunlu mu?

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerin en çok itiraz ettikleri konulardan biride hayat sigortası masrafladır. Bankalar özellikle de uzun vadeli araç kredisi başvurularında kredi kullanan kişilerin hayat sigortası yaptırmasını talep etmektedir. 

9 Haziran 2013
Taşıt kredisi hesaplama Akbank

Akbank taşıt kredisi kampanyaları ile araç kredisi kullanmak isteyen kişilere farklı seçenekler sunarken ülkemizde en fazla araç kredisi kullandıran bankalar arasında üst sıralarda yer almaktadır. Akbank taşıt kredilerinde anlaşmalı birçok marka ile daha da avantajlı koşullar ile araç kredisi kullanım imkanı sunmaktadır. 

14 Mayıs 2013
Taşıt kredisi hesaplama

Taşıt kredisi hesaplama işlemleri kredi kullanmak isteyen kişilerin önceden aylık taksit tutarlarını öğrenerek kredi başvurularını şekillendirmelerine yardımcı olmanın yanı sıra ayrıca kredi karşılaştırma işlemleri içinde kullanılmaktadır. Taşıt kredisi hesaplaması gerçekleştirmeden yapacağınız kredi başvurularında daha yüksek faiz oranları ile kredi kullanarak zarara girme riskiniz yükselmektedir. 

13 Mayıs 2013
Taşıt kredisi güncel faiz oranları

Taşıt kredisi faiz oranları bankalar tarafından sürekli olarak değiştirilmektedir. Gerek düzenlenen kampanyalar gerekse de bankaların rakipleri ile olan rekabetleri nedeni ile taşıt kredisi faiz oranları günlük olarak takip edilmelidir. Taşıt kredisi güncel faiz oranları için www.kredikazan.com sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 

10 Mayıs 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama