Kredi kartı taksitlendirme

Kredi kartı taksitlendirme işlemi bankaların müşterilerine sundukları kolaylıklar arasında yer almaktadır. Ancak kredi kartı taksitlendirme hizmeti dikkatli kullanılmadığı takdirde birçok sorunun da ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

25 Temmuz 2012
Kredi kartı taksitlendirme

Kredi kartı taksitlendirme işlemi bankaların müşterilerine sundukları kolaylıklar arasında yer almaktadır. Ancak kredi kartı taksitlendirme hizmeti dikkatli kullanılmadığı takdirde birçok sorunun da ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Kredi kartı ile alışveriş yaparken yapılan taksitler kesinlikle hesaplanmalı ve asla bir taksit bitmeden yeni bir taksitli alışveriş yapılmamalıdır. Aksi halde biriken taksit tutarları bir süre sonra kredi kartınızın hesap kesim tarihinden sonra yeni aya yüklü bir borç bakiyesi ile başlamanıza neden olur.  Ancak dikkatli kullanıldığı takdirde kredi kartı ile taksitli alışveriş yapmak büyük bir avantajdır. Kredi kartı taksitlendirme işlemi alışverişin yanı sıra borç bakiyesi ödenmemiş olan kredi kartları içinde kullanılmaktadır. Bu sistemde özel finans kurumları kredi kartı borcunu ödeyemeyen kişilere bankaların sunmuş oldukları faiz oranları ve kredi masraflarından daha düşük tutarlar ödeyerek kredi kartı borçlarını taksitlendirme imkanı sunmaktadır. Ancak bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka kredi kartlarının kullanıma açık olması ve kredi kartlarının kullanma bakiyelerinin kredi kartı taksitlendirme işlemi için müsait olma şartları aranmaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Axess limit artırma

Ülkemizde kullanılan kredi kartları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Axess kredi kartı kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır. Axess kredi kartı kartı chip para uygulaması sayesinde harcadıkça kazanmanızı sağlarken ayrıca düzenlediği kampanyalar ile de taksitli alışveriş imkanı sunmaktadır.

23 Kasım 2012
Kredi kartının son kullanma tarihi

Her ürünün olduğu gibi kredi kartlarının da son kullanma tarihleri bulunmaktadır. Peki kredi kartının son kullanma tarihi nerede yazar?  Her kredi kartının son kullanma tarihi kredi kartının ön yüzünde kredi kartı numarası hanesinin altında ay ve yıl (yılın son iki hanesi şeklinde) olarak yazılmaktadır. Kredi kartının son kullanma tarihini öğrenme işlemi için kartınızın ön yüzüne bakmanız yeterli olacaktır.

22 Kasım 2012
Şimdi al 2013’te öde

Yeni yıla girmemize sayılı günler kala bankalar hem kredi hem de kredi kartı ürünlerinde şimdi al 2013’te öde kampanyalarına başladılar. Özellikle de kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin yakından takip ettikleri ertelemeli kredi kampanyaları büyük ilgi görürken ödemelerini ötelemek isteyen kişiler alışverişlerde bu tip kampanyalar gerçekleştiren kredi kartı markalarını tercih ediyorlar.

12 Kasım 2012
Kredi kartı dolandırıcılığı

Kredi kartı dolandırıcılığı ne yazık ki günlük hayatta karşılaşabileceğimiz son derece riskli bir durumdur. Kredi kartı dolandırıcılığına karşı bankaların gereken önlemleri almalarına rağmen dolandırıcılar buldukları yeni yöntemler ile insanların canlarını yakmayı sürdürmektedir.

5 Kasım 2012
Kredi kartından para çekilir mi?

Kredi kartından para çekmek mümkündür. Bunun için kredi kartınızın ait olduğu ya da anlaşmalı olarak hizmet sunduğu bir bankamatiği kullanabilirsiniz. Ancak anlaşmalı bankamatikler üzerinden yapılan işlemlerde ek masraf ödemeniz gerektiğini unutmayın.

23 Ekim 2012
Garanti Bankası kredi kartı başvurusu

Garanti Bankası ülkemizde ki ilk para biriktiren kredi kartı sistemini kuran bankalar arasında yer almaktadır. Kurduğu sistem sayesinde müşterilerinin harcadıkça kazanmasını sağlayan Garanti Bankası ayrıca düzenlediği kredi kartı kampanyaları sayesinde bir çok avantaj sunmaktadır.

22 Ekim 2012

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama