Kredi başvurum neden olumsuz?

18 yaşını dolduran ve aylık düzenli belgelenebilir gelire sahip olan herkesin kredi başvurusunda bulunma hakkı bulunmaktadır. Ancak bankalar bazı zamanlarda yapılan kredi başvurularını olumsuz sonuçlandırabilirler.

30 Temmuz 2012
Kredi başvurum neden olumsuz?

18 yaşını dolduran ve aylık düzenli belgelenebilir gelire sahip olan herkesin kredi başvurusunda bulunma hakkı bulunmaktadır. Ancak bankalar bazı zamanlarda yapılan kredi başvurularını olumsuz sonuçlandırabilirler.

Peki kredi başvuruları neden olumsuz sonuçlanır. Kredi başvurum olumsuz diyorsanız bunun ilk önemli nedeni aylık gelirinizin kredi taksidinize yakın ya da altında olmasıdır. Banka verdiği kredinin geri dönüşünü garanti altına almak için kredi taksit tutarı ile aylık gelir ortalamasının dengeli olmasını talep eder. Ayrıca kara liste takibi altında olan kişilerin kredi talepleri pek çok banka tarafından reddedilmektedir. Kara listedeyken kredi almak çok daha zordur. Ancak bazı bankalar yüksek kredi faiz oranları ile kara listede bulunan kişilere de kredi kullanma imkanı tanımaktadır. Eğer bankalara olan ödemeleriniz düzenliyse ve daha önce hiç banka borç takibine düşmediyseniz kredi çekmeniz çok daha kolay hale gelecektir. Günümüzde bankalar kredi taleplerini karşılama konusunda çok istekli davransalarda aylık düzenli gelire sahip olmayan, kara listede bulunan ya da aylık kredi taksidi ile aylık geliri arasında az fark bulunan kişilere kredi vermemeyi tercih etmektedirler. 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Taşıt kredisinin avantajları bulunduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin birçoğu taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ikilemine düşmektedir. 

29 Mart 2013
Taşıt Kredisi Araç Yaşı

İkinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu taşıt kredisi araç yaşı sınırlamasıdır. İkinci el araç kredileri için uygulanan araç kredisi yaş sınırlaması bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak bankalar en fazla 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanım imkanı sunmaktadır. 

26 Mart 2013
Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Günümüzde geliştirilen kredi istihbaratı sayesinde bankalar sadece T.C. kimlik bilgileri üzerinden dakikalar içerisinde kredi onayı vermektedir. Taşıt kredisi gibi daha yüksek miktarlı kredilerde ise yürütülen istihbarata daha derin olduğu için kredi onay süresi uzayabilmektedir. Peki taşıt kredisi kaç günde çıkar? Taşıt kredisi onay süresi kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi puanına göre belirlenmektedir. Kredi

26 Mart 2013
Konut Kredisi Şartları

Konut kredisi şartları her banka tarafından ayrı olarak belirlenmektedir ve bu nedenle bankalar arasında farklılıklar göstermektedir. Örneğin bazı bankalar iskanı olmayan konutlara da kredi kullanım imkanı sunarken bazı bankalarda ise iskanı olmayan konutlara kesinlikle kredi onayı verilmemektedir. 

20 Mart 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama