Kredi kartı hesap kesim tarihinde yapılan harcamalar

Kredi kartı hesap kesim tarihinde yapılan harcamalar aynı ay içerisinde yer alan ekstrenizde yer alacağınız için bu tarihte kredi kartı ile yapılan alışverişin nakit harcamadan hiç bir farkı bulunmamaktadır.

31 Temmuz 2012
Kredi kartı hesap kesim tarihinde yapılan harcamalar

Kredi kartı hesap kesim tarihinde yapılan harcamalar aynı ay içerisinde yer alan ekstrenizde yer alacağınız için bu tarihte kredi kartı ile yapılan alışverişin nakit harcamadan hiç bir farkı bulunmamaktadır.

Bu nedenle mümkünse özellikle de yüklü harcamalar kredi kartı hesap kesim tarihi atlatıldıktan sonra yapılmalıdır. Kredi kartı hesap kesim tarihi geçtikten sonra yapılacak olan harcamaların ödemesi yaklaşık olarak 45 gün sonra yapılmaktadır. Örneğin kredi kartı hesap kesim tarihi 15 Ağustos olan bir kişi 14 Ağustos günü yapmış olduğu harcamayı 10 gün içinde ödemek zorunda kalırken 16 Ağustos tarihinde yaptığı harcamayı ise tam 45 gün sonra yapmaktadır. Bu nedenle hesap kesim tarihinde alışveriş yapmamaya özen göstermek gerekir. Eğer kredi kartı toplam borcunuzu biliyorsanız hesap kesim tarihinde ödeme yapabilirsiniz. Bu ödeme kredi kartınıza yansıtılacak ve tam tutar ödediyseniz kredi kartı ekstreniz 0 olarak görülecektir. Hesap kesim tarihinden önce para yatırmak bu nedenle önemli değildir. Ancak kredi kartı hesap kesim tarihinde yapılan harcamalar kredi kartınıza yansıtıldığı için sadece o gün işlem yapmamaya çalışmak ödemelerinizi ötelemeniz açısından size yarar sağlayacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Axess limit artırma

Ülkemizde kullanılan kredi kartları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Axess kredi kartı kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır. Axess kredi kartı kartı chip para uygulaması sayesinde harcadıkça kazanmanızı sağlarken ayrıca düzenlediği kampanyalar ile de taksitli alışveriş imkanı sunmaktadır.

23 Kasım 2012
Kredi kartının son kullanma tarihi

Her ürünün olduğu gibi kredi kartlarının da son kullanma tarihleri bulunmaktadır. Peki kredi kartının son kullanma tarihi nerede yazar?  Her kredi kartının son kullanma tarihi kredi kartının ön yüzünde kredi kartı numarası hanesinin altında ay ve yıl (yılın son iki hanesi şeklinde) olarak yazılmaktadır. Kredi kartının son kullanma tarihini öğrenme işlemi için kartınızın ön yüzüne bakmanız yeterli olacaktır.

22 Kasım 2012
Şimdi al 2013’te öde

Yeni yıla girmemize sayılı günler kala bankalar hem kredi hem de kredi kartı ürünlerinde şimdi al 2013’te öde kampanyalarına başladılar. Özellikle de kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin yakından takip ettikleri ertelemeli kredi kampanyaları büyük ilgi görürken ödemelerini ötelemek isteyen kişiler alışverişlerde bu tip kampanyalar gerçekleştiren kredi kartı markalarını tercih ediyorlar.

12 Kasım 2012
Kredi kartı dolandırıcılığı

Kredi kartı dolandırıcılığı ne yazık ki günlük hayatta karşılaşabileceğimiz son derece riskli bir durumdur. Kredi kartı dolandırıcılığına karşı bankaların gereken önlemleri almalarına rağmen dolandırıcılar buldukları yeni yöntemler ile insanların canlarını yakmayı sürdürmektedir.

5 Kasım 2012
Kredi kartından para çekilir mi?

Kredi kartından para çekmek mümkündür. Bunun için kredi kartınızın ait olduğu ya da anlaşmalı olarak hizmet sunduğu bir bankamatiği kullanabilirsiniz. Ancak anlaşmalı bankamatikler üzerinden yapılan işlemlerde ek masraf ödemeniz gerektiğini unutmayın.

23 Ekim 2012
Garanti Bankası kredi kartı başvurusu

Garanti Bankası ülkemizde ki ilk para biriktiren kredi kartı sistemini kuran bankalar arasında yer almaktadır. Kurduğu sistem sayesinde müşterilerinin harcadıkça kazanmasını sağlayan Garanti Bankası ayrıca düzenlediği kredi kartı kampanyaları sayesinde bir çok avantaj sunmaktadır.

22 Ekim 2012

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama