Kredi kartı son kullanma tarihi

Kredi kartı son kullanma tarihi pek çok işlemde güvenlik amaçlı olarak talep edilmektedir. Peki kredi kartı son kullanma tarihi nerde yazar ve kredi kartı son kullanma tarihi nasıl öğrenilir?

31 Temmuz 2012
Kredi kartı son kullanma tarihi

Kredi kartı son kullanma tarihi pek çok işlemde güvenlik amaçlı olarak talep edilmektedir. Peki kredi kartı son kullanma tarihi nerde yazar ve kredi kartı son kullanma tarihi nasıl öğrenilir?

Kredi kartı son kullanma tarihi kredi kartınızın ön kısmında sağ alt köşede yer alır. Bu alanda yazan ilk iki rakam kredi kartı son kullanma tarihinin ay alanı iken diğer iki alan ise son kullanma tarihi yılını belirtmektedir. Örneğin kredi kartı son kullanma tarihi alanında 04/26 yazan bir kişinin kredi kartı son kullanma tarihi 2026 yılının Nisan ayıdır. Yani kredi kartı son kullanma tarihi öğrenme işlemi içi yapmanız gereken tek şey kredi kartınızın ön kısmına bakmaktır. Kredi kartı son kullanma tarihi dolduğu anda kredi kartınız kullanılamaz hale gelir. Bu nedenle özellikle de tek kredi kartı kullanan kişilerin mutlaka kredi kartı için son kullanma tarihini takip etmesi ve bu tarih dolmadan bankadan yeni kart gelmez ise bankaya başvuruda bulunarak kredi kartını yeniletmesi gerekir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Axess limit artırma

Ülkemizde kullanılan kredi kartları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Axess kredi kartı kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır. Axess kredi kartı kartı chip para uygulaması sayesinde harcadıkça kazanmanızı sağlarken ayrıca düzenlediği kampanyalar ile de taksitli alışveriş imkanı sunmaktadır.

23 Kasım 2012
Kredi kartının son kullanma tarihi

Her ürünün olduğu gibi kredi kartlarının da son kullanma tarihleri bulunmaktadır. Peki kredi kartının son kullanma tarihi nerede yazar?  Her kredi kartının son kullanma tarihi kredi kartının ön yüzünde kredi kartı numarası hanesinin altında ay ve yıl (yılın son iki hanesi şeklinde) olarak yazılmaktadır. Kredi kartının son kullanma tarihini öğrenme işlemi için kartınızın ön yüzüne bakmanız yeterli olacaktır.

22 Kasım 2012
Şimdi al 2013’te öde

Yeni yıla girmemize sayılı günler kala bankalar hem kredi hem de kredi kartı ürünlerinde şimdi al 2013’te öde kampanyalarına başladılar. Özellikle de kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin yakından takip ettikleri ertelemeli kredi kampanyaları büyük ilgi görürken ödemelerini ötelemek isteyen kişiler alışverişlerde bu tip kampanyalar gerçekleştiren kredi kartı markalarını tercih ediyorlar.

12 Kasım 2012
Kredi kartı dolandırıcılığı

Kredi kartı dolandırıcılığı ne yazık ki günlük hayatta karşılaşabileceğimiz son derece riskli bir durumdur. Kredi kartı dolandırıcılığına karşı bankaların gereken önlemleri almalarına rağmen dolandırıcılar buldukları yeni yöntemler ile insanların canlarını yakmayı sürdürmektedir.

5 Kasım 2012
Kredi kartından para çekilir mi?

Kredi kartından para çekmek mümkündür. Bunun için kredi kartınızın ait olduğu ya da anlaşmalı olarak hizmet sunduğu bir bankamatiği kullanabilirsiniz. Ancak anlaşmalı bankamatikler üzerinden yapılan işlemlerde ek masraf ödemeniz gerektiğini unutmayın.

23 Ekim 2012
Garanti Bankası kredi kartı başvurusu

Garanti Bankası ülkemizde ki ilk para biriktiren kredi kartı sistemini kuran bankalar arasında yer almaktadır. Kurduğu sistem sayesinde müşterilerinin harcadıkça kazanmasını sağlayan Garanti Bankası ayrıca düzenlediği kredi kartı kampanyaları sayesinde bir çok avantaj sunmaktadır.

22 Ekim 2012

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama