Kredi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kredi alırken dikkat edilmesi gereken detaylardan bazılarını sizler için araştırdık.

09 Eylül 2011

Konut Kredisi, Taşıt Kredisi, Evlilik Kredisi, Eğitim Kredisi, Bayram Kredisi, İhtiyaç Kredisi… gün geçmiyor ki insanların ihtiyaçlarına cevap vermeyen bir kredi hizmete sunulmasın. Ancak kredi alırken de oldukça dikkatli davranmak ve tüm detaylar iyice araştırılmalıdır.

1. Faiz oranları kıyaslanmalı
Alınacak kredinin bütün bankalardaki alternatifleri incelenmeli ve kişiye en uygun olanı seçilmeli.
Ancak faiz oranın düşük olması kadar masrafların az olmasına da dikkat edilmelidir.

2. Faiz oranlarının yanında diğer giderlerde dikkate alınmalı
Kimi zaman bankalar krediyi cazip hale getirmek ve kullanırlığını artırmak için faiz oranlarını düşürüp, masrafları yükselterek aradaki kaybı dengelemeye çalışmaktadır. Pazarlama stratejisi olarak uygulanan bu politika, kullanıcı tarafından faizin düşüklüğü ile değerlendirilip, masraflar göz ardı edilmektedir. Bu sebeple kredilerin tutarı hesaplandığından fazla çıkmaktadır. Böyle sürprizlerle karşılaşmamak için, krediler sadece faiz oranlarının düşüklüğü ile değerlendirememeli ve masrafların tutarı göz önünde bulundurulmalıdır.

3. Masraflar net olarak öğrenilmeli ve maliyetleri dikkate alınmalı
Kullanılacak kredinin toplam masrafları net olarak öğrenilmeli ve maliyet hesaplamalarına katılarak ödenecek tutarın ne olacağı hesaplanmalıdır.

4. Ödeme tabloları dikkatli değerlendirilerek, gelire göre uygun ödeme seçeneği belirlenmeli
Bankaların sunduğu alternatif ödeme planları, aylık gelir dikkate alınarak değerlendirilmeli ve kişinin bütçesini zorlamayacak ödeme planı belirlenmelidir.


5. Aylık ödeme tutarının aile gelirine oranı dikkate alınmalı
Kişiyi zora sokmayacak aylık kredi tutarı, aylık gelirin %40ını geçmeyecek şekilde planlanmalıdır.


Bol kazançlı günler….

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası ev kredisi

Garanti Bankası ev kredisi alanında ülkemizde en profesyonel hizmet sunan bankalardan biridir. Garanti Mortgage sistemi üzerinden kredi işlemlerini yöneten Garanti Bankası her biri alanında uzman müşteri temsilcileri ile ihtiyaçlarınıza yönelik kredi paketinizi belirlemenize yardımcı olmaktadır.

16 Temmuz 2013
Garanti Bankası ev kredisi

Garanti Bankası ev kredisi alanında ülkemizde en profesyonel hizmet sunan bankalardan biridir. Garanti Mortgage sistemi üzerinden kredi işlemlerini yöneten Garanti Bankası her biri alanında uzman müşteri temsilcileri ile ihtiyaçlarınıza yönelik kredi paketinizi belirlemenize yardımcı olmaktadır.

16 Temmuz 2013
Garanti Bankası dosya masrafı

Garanti Bankası dosya masrafı kullandırılan kredi paketlerinde tahsil edilmekte olan masraflar arasında yer almaktadır. Ancak Garanti Bankası düzenlemiş olduğu dönemsel kampanyalar ile dosya masrafsız kredi kullanımına imkan sağlamaktadır.

16 Temmuz 2013
Finansbank Araç Kredisi

Finansbank araç kredisi ile hayallerinizdeki aracı hemen bugün satın alırken ödemelerinizi 60 aya kadar varan vadelerde kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Finansbank araç kredisi faiz oranı kadar düşük tutulan dosya masrafı tutarı da dikkat çekmektedir. 

8 Temmuz 2013
Denizbank Ev Kredisi

Denizbank ev kredisi ile hep hayalini kurduğunuz eve hemen bugün sahip olurken ödemesini taksitlerle zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank ev kredileri için kredikazan.com sitemizden detaylı bilgi alabilir ve konut kredisi başvuru işlemlerinizi çok daha düşük faiz oranları ile gerçekleştirebilirsiniz. 

3 Temmuz 2013
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama