Bankamatik kartımı kaybettim

Bankamatik kartları hayatımızın vazgeçilmezleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Günümüzde bankamatik kartıyla internetten alışveriş hizmeti bile alınabilirken artık pek çok bankanın bankamatik kartı tıpkı kredi kartı gibi puan kazanmanızı sağlıyor.

31 Temmuz 2012
Bankamatik kartımı kaybettim

Bankamatik kartları hayatımızın vazgeçilmezleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Günümüzde bankamatik kartıyla internetten alışveriş hizmeti bile alınabilirken artık pek çok bankanın bankamatik kartı tıpkı kredi kartı gibi puan kazanmanızı sağlıyor.

Gelen pek çok sorunun içerisinde “bankamatik kartımı kaybettim, ne yapmalıyım?” sorusu yer aldığı için size rehber olması adına bu yazımızı hazırladık. Öncelikli olarak bankamati kartınızı kaybettiğinizi anladığınız anda hiç vakit kaybetmeden hemen kartınızın bulunduğu bankanın müşteri hizmetlerini arayarak durumdan bankanızı bilgilendirmeli ve bankamatik kartını işleme kapatmalısınız. Böylelikle bankamatik kartının şifresini bilse dahi bir başkasının kartınızı kullanmasını önlemiş olursunuz. Bankanız kayıp ihbarınızı hemen değerlendirmeye alacak ve kartınızı işlemlere kapatacaktır. Daha sonra bankamatik kartımı kaybettim ihbarınız ile beraber bankanız size mümkün olan en kısa sürede yeni bir bankamatik kartı çıkaracak ve isteğinize bağlı olarak bankamatik kartının bağlı bulunduğu hesabın şubesine ya da adresinize bu kartı yollayacaktır. Ziraat Bankası bankamatik kartımı kaybettim, Akbank bankamatik kartımı kaybettim gibi tüm şikayetler için takip etmeniz gereken ortak yöntem budur. Bankanızı kartınızı kaybettiğinize  ya da çaldığınıza dair bilgilendirmezseniz kartınızdan yapılan her türlü işlemi kabul etmek zorunda kalırsınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Taşıt kredisinde hayat sigortası zorunlu mu?

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerin en çok itiraz ettikleri konulardan biride hayat sigortası masrafladır. Bankalar özellikle de uzun vadeli araç kredisi başvurularında kredi kullanan kişilerin hayat sigortası yaptırmasını talep etmektedir. 

9 Haziran 2013
Taşıt kredisi kampanya

Taşıt kredisi kampanya seçeneklerinden yararlanarak çok daha uygun koşullar ile kredi kullanabilirsiniz. Bankalar araç satışlarının yükseldiği dönemler olarak kabul edilen bayram tatilleri ve yılbaşı döneminde çok daha uygun koşullar ile araç kredisi kampanyaları düzenlemekte ve böylelikle artan kredi talebinden en büyük payı almaya çalışmaktadırlar. 

9 Haziran 2013
Taşıt kredisi karşılaştırma

Taşıt kredisi karşılaştırma işlemi kredi kullanarak araç satın almak isteyen kişilerin en uygun araç kredisi paketini belirlemeleri açısından çok önemli bir yardımcıdır. Bu işlem sayesinde daha iyi koşullarda araç kredisi kullanma imkânı yakalayabilir ve daha az faiz ödeyebilirsiniz. 

9 Haziran 2013
Konut kredisi zorunlu hayat sigortası

Konut kredisi kullanan kişilerin en çok tereddüt yaşadıkları konuların başında hayat sigortası gelmektedir. Konut kredisi kullanırken hayat sigortası yaptırılması kanunen bir zorunluluk olmamakla beraber bankalar konut kredisi dönüşlerini güvence altına alabilmek adına hayat sigortası yaptırmayan kişilerin konut kredisi onayı vermemektedirler. 

2 Mayıs 2013
Konut Kredisi Sözleşmesi

İlgili kanunlar gereği konut kredisi başvurusunda bulunan kişilere bankalar kredi kullanımından önce konut kredisi sözleşmesi sunmaktadırlar. Konut kredisi sözleşmesinin önceden teslim edilmesindeki amaç kredi kullanan kişinin sözleşme maddelerini incelemesi için gereken zamanın verilmesidir.

20 Mart 2013
Konut kredisi için gerekli evraklar

Konut kredisi için gerekli evraklar bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber tüm bankalar tarafından istenen standart evraklar da bulunmaktadır. Konut kredisi başvuru işleminde istenen evraklardan ilki krediye konu olan evin tapusudur. Bankalar kredi kullandırımlarında tapu üzerine ipotek koydukları için tapusuz konutlara kredi vermemektedirler.

5 Şubat 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama