Borç transferi yapan bankalar

Borç transferi yapan bankalar farklı bankalarda bulunan borçlarını tek bir çatı altında toplamak isteyen ya da kullandığı krediyi daha geniş bir vade aralığına yaymak isteyen kişiler için özel bir kredi türü sunmaktadır. Borç transferi ile normal kredileri ayıran en belirgin fark ise borç transferi kredisi için krediyi çeken kişiye değil de borçların bulunduğu alacaklı bankalar

02 Ağustos 2012
Borç transferi yapan bankalar

Borç transferi yapan bankalar farklı bankalarda bulunan borçlarını tek bir çatı altında toplamak isteyen ya da kullandığı krediyi daha geniş bir vade aralığına yaymak isteyen kişiler için özel bir kredi türü sunmaktadır. Borç transferi ile normal kredileri ayıran en belirgin fark ise borç transferi kredisi için krediyi çeken kişiye değil de borçların bulunduğu alacaklı bankalara ödeme yapılmasıdır.

Bu nedenle borç transferi yapan bankalar sizden kredi başvurusu esnasında borçlu hesaplarınızın ya da kredi kartı bilgilerinizin verilmesini talep edeceklerdir. Borç transferi yapan bankalar 2012 yılında yine yüksek kredi başvuru talebine ulaşırken en fazla borç transferi talebi konut kredileri için gerçekleştirilmektedir. Konut kredisi borç transferi ya da bilinen ismi ile konut kredisi yeniden yapılandırma işlemine karar verildiği anda mevcut şartlar ile yeni sunulan şartlar çok iyi karşılaştırılmalı ve karşılaştırma yapıldıktan sonra karar verilmelidir. Çünkü bazı bankalar konut kredisi borç transferi için yeniden ekspertiz hizmeti istemekte, eksper hizmetinin yanı sıra konutun üzerindeki ipoteğin kaldırılarak baştan yeni banka için ipotek konulmasını talep edebilmektedir. Bunların tümü ise yüksek masraf anlamına gelir ki bu nedenle tüm bu masraflar hesap edildikten sonra konut kredisi borç transferi başvurusunda bulunulmalıdır. 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası ev kredisi

Garanti Bankası ev kredisi alanında ülkemizde en profesyonel hizmet sunan bankalardan biridir. Garanti Mortgage sistemi üzerinden kredi işlemlerini yöneten Garanti Bankası her biri alanında uzman müşteri temsilcileri ile ihtiyaçlarınıza yönelik kredi paketinizi belirlemenize yardımcı olmaktadır.

16 Temmuz 2013
Denizbank Ev Kredisi

Denizbank ev kredisi ile hep hayalini kurduğunuz eve hemen bugün sahip olurken ödemesini taksitlerle zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank ev kredileri için kredikazan.com sitemizden detaylı bilgi alabilir ve konut kredisi başvuru işlemlerinizi çok daha düşük faiz oranları ile gerçekleştirebilirsiniz. 

3 Temmuz 2013
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Konut kredisi dosya masrafı

Konut kredisi kullanan kişilerin tamamından bankalar konut kredisi dosya masrafı adı altında bazı yasal olmayan kesintilerde bulunmaktadır. Bu kesintiler yapılan son düzenlemeler ile beraber hak sahiplerine iade edilmeye başlanmıştır. Ancak pek çok kişi dava açma konusunda isteksiz davranmakta ve hakkı olduğu halde paralarını alamamaktadır.

2 Temmuz 2013
Taşıt kredisi borcu sorgulama

Taşıt kredisi kullanılarak satın alınan aracın ruhsatına banka tarafından rehin ibaresi işlenmektedir. Bu aracın satışı halinde aracın yeni sahibine bankanın araç üzerinde hak sahibi olduğunu anlaması için hem bir mesaj niteliğinde hem de kredi çeken kişinin ödemelerini düzenli olarak gerçekleştirmemesi halinde bankanın aracı satma hakkını kullanmasını sağlaması açısından garanti olarak görülmektedir. 

5 Mayıs 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama