İhtiyaç kredisi için gerekli şartlar

Ülkemizde kullanılan toplam kredi pastası içerisinde en büyük pay ihtiyaç kredisi türlerine aittir. Bunda bankaların yaşadıkları rekabet nedeni ile ihtiyaç kredisi için gerekli şartlar da getirdikleri kolaylıklar ve ihtiyaç kredisi faiz oranları için yapılan indirimlerin etkisi büyüktür.

17 Ağustos 2012
İhtiyaç kredisi için gerekli şartlar

Ülkemizde kullanılan toplam kredi pastası içerisinde en büyük pay ihtiyaç kredisi türlerine aittir. Bunda bankaların yaşadıkları rekabet nedeni ile ihtiyaç kredisi için gerekli şartlar da getirdikleri kolaylıklar ve ihtiyaç kredisi faiz oranları için yapılan indirimlerin etkisi büyüktür.

İhtiyaç kredisi için gerekli şartlar kredi başvurusunda bulunulan tutara ve bankaya bağlı olarak değişmekle beraber standart olarak aranılan nitelikler arasında 18 yaşını doldurmuş olmak ve belgelenebilir bir ek gelire sahip olmak yer almaktadır. İhtiyaç kredisi başvurusu için bu niteliklere sahip olmak yeterli iken bankalar her zaman için kredi başvurusunu reddetme ya da kredi başvurusunda bulunan kişiden kefil talep etme hakkına sahiptirler. İhtiyaç kredisi faiz oranları bankalar arasında değişiklik gösterdiği için mutlaka ihtiyaç kredisi başvurusu için farklı bankalardan teklif almanız tavsiye edilmektedir. Dilerseniz kendinizde kredi kullanmak istediğiniz bir kaç bankanın internet sitesini ziyaret ederek ihtiyaç kredisi hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyaç kredisi için gerekli şartlar bankaların internet sitelerinde de duyurulmaktadır. Kredinizi hesaplarken bu şartları da inceleyebilir ve buna göre başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Taşıt kredisinin avantajları bulunduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin birçoğu taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ikilemine düşmektedir. 

29 Mart 2013
Taşıt Kredisi Araç Yaşı

İkinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu taşıt kredisi araç yaşı sınırlamasıdır. İkinci el araç kredileri için uygulanan araç kredisi yaş sınırlaması bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak bankalar en fazla 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanım imkanı sunmaktadır. 

26 Mart 2013
Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Günümüzde geliştirilen kredi istihbaratı sayesinde bankalar sadece T.C. kimlik bilgileri üzerinden dakikalar içerisinde kredi onayı vermektedir. Taşıt kredisi gibi daha yüksek miktarlı kredilerde ise yürütülen istihbarata daha derin olduğu için kredi onay süresi uzayabilmektedir. Peki taşıt kredisi kaç günde çıkar? Taşıt kredisi onay süresi kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi puanına göre belirlenmektedir. Kredi

26 Mart 2013
Konut Kredisi Peşinatsız

Konut kredisi peşinatsız olarak ne yazık ki kullandırılamamaktadır. Bankaların büyük çoğunluğu satın alınmak istenen konutun yüzde 70’i kadar olan tutar için kredi onayı verirken bazı bankalarda bu oran yüzde 80’lere kadar çıkabilmektedir. 

15 Mart 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama