Bordrosuz kredi veren bankalar

Bankalar kredi başvurusu işleminde bulunan müşterilerinden kimlik belgesinin yanı sıra mutlaka aylık gelirlerini gösteren bir belge isterler. Bundaki amaç bankanın geri dönüşünü garanti altına almak istemesidir. Bu nedenle bankalar kesinlikle aylık gelirini belgeleyemeyen müşterilerine kredi onayı vermemektedir.

22 Ağustos 2012
Bordrosuz kredi veren bankalar

Bankalar kredi başvurusu işleminde bulunan müşterilerinden kimlik belgesinin yanı sıra mutlaka aylık gelirlerini gösteren bir belge isterler. Bundaki amaç bankanın geri dönüşünü garanti altına almak istemesidir. Bu nedenle bankalar kesinlikle aylık gelirini belgeleyemeyen müşterilerine kredi onayı vermemektedir.

Bordrosuz kredi veren bankalar bulunmakla beraber bu bankalarda mutlaka kredi başvurusunda bulunan kişilerin işverenlerinden şirket anteti bulunan ve mutlaka şirket mührü ile imzalanan gelir belgesi istemektedir. Ancak bu belge sigortasız işçi çalıştıran işverenleri zor durumda bırakabileceği için işverenler tarafından verilmek istenmez. Bu nedenle bordrosuz kredi başvurusu çok zorlaşmaktadır. Bordrosuz krediler genelde daha düşük tutarlı kredi paketleri için verilmekte olup kredi tutarı yükseldikçe kredi onayı çıkması zorlaşmaktadır. Bordrosuz kredi çekme başvurusunda bulunmadan önce mutlaka işvereninizden kredi çekmek için aylık gelir belgesi hazırlamasını istemeniz gereklidir. Bordrosuz kredi almak sanılanın aksine çok daha zordur ve bankalar kredi borcunun ödenmemesi riskine karşılık bu tip başvuruları onaylamaktan çekinmektedir. Özellikle de bordrosuz kefilsiz ihtiyaç kredisi almak çok daha zordur.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Taşıt kredisinin avantajları bulunduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin birçoğu taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ikilemine düşmektedir. 

29 Mart 2013
Taşıt Kredisi Araç Yaşı

İkinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu taşıt kredisi araç yaşı sınırlamasıdır. İkinci el araç kredileri için uygulanan araç kredisi yaş sınırlaması bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak bankalar en fazla 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanım imkanı sunmaktadır. 

26 Mart 2013
Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Günümüzde geliştirilen kredi istihbaratı sayesinde bankalar sadece T.C. kimlik bilgileri üzerinden dakikalar içerisinde kredi onayı vermektedir. Taşıt kredisi gibi daha yüksek miktarlı kredilerde ise yürütülen istihbarata daha derin olduğu için kredi onay süresi uzayabilmektedir. Peki taşıt kredisi kaç günde çıkar? Taşıt kredisi onay süresi kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi puanına göre belirlenmektedir. Kredi

26 Mart 2013
Konut Kredisi Peşinatsız

Konut kredisi peşinatsız olarak ne yazık ki kullandırılamamaktadır. Bankaların büyük çoğunluğu satın alınmak istenen konutun yüzde 70’i kadar olan tutar için kredi onayı verirken bazı bankalarda bu oran yüzde 80’lere kadar çıkabilmektedir. 

15 Mart 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama