e - haciz uygulaması

e haciz nedir? Maliye Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilen e haciz uygulaması vergi borcu olan kişilerin bankalarda bulunan hesaplarının otomatik olarak bloke edilmesini sağlayan özel bir sistemdir. Bu sistemde Maliye Bakanlığına borcu olan kişilerin T.C. kimlik numaraları üzerinden haciz işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanır.

23 Ağustos 2012
e - haciz uygulaması

e haciz nedir? Maliye Bakanlığı tarafından uygulamaya geçirilen e haciz uygulaması vergi borcu olan kişilerin bankalarda bulunan hesaplarının otomatik olarak bloke edilmesini sağlayan özel bir sistemdir. Bu sistemde Maliye Bakanlığına borcu olan kişilerin T.C. kimlik numaraları üzerinden haciz işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanır.

e haciz sorgulama işlemi ile Maliye Bakanlığı borç takibinde olup olmadığınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz. E haciz kaldırma işlemi için mutlaka borcunuzu kapatmanız ya da taksitlendirme imkanı bulunuyorsa borcunuzu ilgili kurum aracılığı ile anlaşma yoluna giderek taksitlendirmeniz gerekmektedir. E haciz uygulaması hayata geçirildiğinden bu yana Maliye Bakanlığının vergi borcu tahsilatı artmakla beraber uygulamanın özellikle Kredi Yurtlar Kurumu aracılığı ile kredi kullanan kişilerin de hesaplarına bloke koyması nedeni ile eleştirilere neden olmaktadır. Gerçekleştirilen yoğun itiraz ve eleştirilere rağmen Maliye Bakanlığı e haciz öğrenim kredisi uygulamasını sürdürmekte ve bu konuda geri adım atmamaktadır. E haciz uygulamasına itiraz eden kişi sayısı artarken bakanlığın işlemleri kanuni borç takibinin ardından gerçekleştirildiği için yasal olarak itiraz edilmesi genelde sonuç vermemektedir. 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası ev kredisi

Garanti Bankası ev kredisi alanında ülkemizde en profesyonel hizmet sunan bankalardan biridir. Garanti Mortgage sistemi üzerinden kredi işlemlerini yöneten Garanti Bankası her biri alanında uzman müşteri temsilcileri ile ihtiyaçlarınıza yönelik kredi paketinizi belirlemenize yardımcı olmaktadır.

16 Temmuz 2013
Garanti Bankası dosya masrafı

Garanti Bankası dosya masrafı kullandırılan kredi paketlerinde tahsil edilmekte olan masraflar arasında yer almaktadır. Ancak Garanti Bankası düzenlemiş olduğu dönemsel kampanyalar ile dosya masrafsız kredi kullanımına imkan sağlamaktadır.

16 Temmuz 2013
Taşıt kredisi hesaplama Akbank

Akbank taşıt kredisi kampanyaları ile araç kredisi kullanmak isteyen kişilere farklı seçenekler sunarken ülkemizde en fazla araç kredisi kullandıran bankalar arasında üst sıralarda yer almaktadır. Akbank taşıt kredilerinde anlaşmalı birçok marka ile daha da avantajlı koşullar ile araç kredisi kullanım imkanı sunmaktadır. 

14 Mayıs 2013
Taşıt kredisi hesaplama

Taşıt kredisi hesaplama işlemleri kredi kullanmak isteyen kişilerin önceden aylık taksit tutarlarını öğrenerek kredi başvurularını şekillendirmelerine yardımcı olmanın yanı sıra ayrıca kredi karşılaştırma işlemleri içinde kullanılmaktadır. Taşıt kredisi hesaplaması gerçekleştirmeden yapacağınız kredi başvurularında daha yüksek faiz oranları ile kredi kullanarak zarara girme riskiniz yükselmektedir. 

13 Mayıs 2013
Taşıt kredisi güncel faiz oranları

Taşıt kredisi faiz oranları bankalar tarafından sürekli olarak değiştirilmektedir. Gerek düzenlenen kampanyalar gerekse de bankaların rakipleri ile olan rekabetleri nedeni ile taşıt kredisi faiz oranları günlük olarak takip edilmelidir. Taşıt kredisi güncel faiz oranları için www.kredikazan.com sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 

10 Mayıs 2013
Taşıt kredisi erken ödeme

Taşıt kredisi erken ödeme konusunda pek çok kişi yanlış bilgilere sahiptir. Erken kapama konusunda ceza uygulanan tek kredi tipi konut kredisidir. Konut kredisi erken kapama cezası dışında herhangi bir kredi için ceza uygulanması söz konusu değildir. 

8 Mayıs 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama