Borçlarımı nasıl öderim?

Ülkemizde ne yazık ki borçsuz yaşayan kişi sayısı her geçen gün azalmaya devam ediyor. Bir çok kişi ay sonunu bankalardan çektiği krediler ile getirirken artık eşten dosttan borç isteme dönemi sona ermiş görünüyor.

28 Ağustos 2012
Borçlarımı nasıl öderim?

Ülkemizde ne yazık ki borçsuz yaşayan kişi sayısı her geçen gün azalmaya devam ediyor. Bir çok kişi ay sonunu bankalardan çektiği krediler ile getirirken artık eşten dosttan borç isteme dönemi sona ermiş görünüyor.

Ancak borçlanırken çok dikkatli olunması ve mutlaka zorunlu ihtiyaçlar için borca girilmesi gerekiyor. Aksi halde bir süre sonra borçlarınızı ödeyemez hale gelmeniz kaçınılmaz bir duruma geliyor. Günümüzde pek çok kişi “ borçlarımı nasıl öderim?”, “borçlarımı ödeyemiyorum” ve “borçlarımı nasıl kapatabilirim” diye sormaktadır. Borçlarınızı kapatmak için sadece kredi çekmek yeterli değildir. Kredi çekerek borç kapatma günü kurtarmak adına yapabileceğiniz bir hamledir. İlerisi için mutlaka bazı önlemler almanız gerekir. İlk yapmanız gereken harcama kalemlerini azaltmaktır. Harcamalarınızı azaltarak borcunuz için ek ödenekler oluşturabilirsiniz. Örneğin çok borcunuz varsa o sene tatil planlarınızı iptal etmek, aracınız var ise aracınızı kullanmak yerine toplu ulaşım araçlarını tercih etmek, yeni kıyafet ve eşya alışverişlerinde bulunmamak bile size borcunuzu ödemenizde kolaylık sağlayacak ve tüm bu giderler için harcamadığınız nakitiniz borcunuzu ödemekte size yardımcı olacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Axess limit artırma

Ülkemizde kullanılan kredi kartları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Axess kredi kartı kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır. Axess kredi kartı kartı chip para uygulaması sayesinde harcadıkça kazanmanızı sağlarken ayrıca düzenlediği kampanyalar ile de taksitli alışveriş imkanı sunmaktadır.

23 Kasım 2012
Kredi kartının son kullanma tarihi

Her ürünün olduğu gibi kredi kartlarının da son kullanma tarihleri bulunmaktadır. Peki kredi kartının son kullanma tarihi nerede yazar?  Her kredi kartının son kullanma tarihi kredi kartının ön yüzünde kredi kartı numarası hanesinin altında ay ve yıl (yılın son iki hanesi şeklinde) olarak yazılmaktadır. Kredi kartının son kullanma tarihini öğrenme işlemi için kartınızın ön yüzüne bakmanız yeterli olacaktır.

22 Kasım 2012
Şimdi al 2013’te öde

Yeni yıla girmemize sayılı günler kala bankalar hem kredi hem de kredi kartı ürünlerinde şimdi al 2013’te öde kampanyalarına başladılar. Özellikle de kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin yakından takip ettikleri ertelemeli kredi kampanyaları büyük ilgi görürken ödemelerini ötelemek isteyen kişiler alışverişlerde bu tip kampanyalar gerçekleştiren kredi kartı markalarını tercih ediyorlar.

12 Kasım 2012
Kredi kartı dolandırıcılığı

Kredi kartı dolandırıcılığı ne yazık ki günlük hayatta karşılaşabileceğimiz son derece riskli bir durumdur. Kredi kartı dolandırıcılığına karşı bankaların gereken önlemleri almalarına rağmen dolandırıcılar buldukları yeni yöntemler ile insanların canlarını yakmayı sürdürmektedir.

5 Kasım 2012
Kredi kartından para çekilir mi?

Kredi kartından para çekmek mümkündür. Bunun için kredi kartınızın ait olduğu ya da anlaşmalı olarak hizmet sunduğu bir bankamatiği kullanabilirsiniz. Ancak anlaşmalı bankamatikler üzerinden yapılan işlemlerde ek masraf ödemeniz gerektiğini unutmayın.

23 Ekim 2012
Garanti Bankası kredi kartı başvurusu

Garanti Bankası ülkemizde ki ilk para biriktiren kredi kartı sistemini kuran bankalar arasında yer almaktadır. Kurduğu sistem sayesinde müşterilerinin harcadıkça kazanmasını sağlayan Garanti Bankası ayrıca düzenlediği kredi kartı kampanyaları sayesinde bir çok avantaj sunmaktadır.

22 Ekim 2012

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama