Artı para

Artı para artık banka işlemleri yapan bir çok kişinin aşina olduğu bir terim haline geldi. Peki artı para nedir? Artı para bankada vadesiz hesabı olan kişiler için bankalar tarafından sunulan özel bir hizmet türüdür.

03 Eylül 2012
Artı para

Artı para artık banka işlemleri yapan bir çok kişinin aşina olduğu bir terim haline geldi. Peki artı para nedir? Artı para bankada vadesiz hesabı olan kişiler için bankalar tarafından sunulan özel bir hizmet türüdür.

Bankada bulunan hesabınızda nakit paranız olmasa dahi bankanın size belirlediği limit dahilinde para çekme, düzenli ödemeleri gerçekleştirme ve havale yapmanıza olanak sağladığı için ismi artı paradır. Artı para kredisi günlük faiz işletildiği için sadece kısa süreli ve düşük miktarlı acil ihtiyaçlarda kullanılması önerilen bir kredi türüdür. Artı para faiz oranları bankalar arasında değişiklik göstermekle beraber yine de normal ihtiyaç kredisi faiz oranları ile karşılaştırıldığında daha yüksek kalmaktadır. Artı para faizi günlük olarak hesaplandığı için normalde oranlar daha düşük gözükmesine rağmen yine de tüketicinin lehine olan bir kredi türüdür. Artı para başvurusu için mevduat hesabınızın bulunduğu şubeye başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Başvurunuzun ardından banka size belirli bir miktarda artı para limiti tanıyacaktır. Bu limit kredi punanınıza bağlı olarak belirlenecek olup, ödemelerinizi düzenli yapmanız halinde sürekli olarak artırılacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Taşıt kredisinin avantajları bulunduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin birçoğu taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ikilemine düşmektedir. 

29 Mart 2013
Taşıt Kredisi Araç Yaşı

İkinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu taşıt kredisi araç yaşı sınırlamasıdır. İkinci el araç kredileri için uygulanan araç kredisi yaş sınırlaması bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak bankalar en fazla 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanım imkanı sunmaktadır. 

26 Mart 2013
Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Günümüzde geliştirilen kredi istihbaratı sayesinde bankalar sadece T.C. kimlik bilgileri üzerinden dakikalar içerisinde kredi onayı vermektedir. Taşıt kredisi gibi daha yüksek miktarlı kredilerde ise yürütülen istihbarata daha derin olduğu için kredi onay süresi uzayabilmektedir. Peki taşıt kredisi kaç günde çıkar? Taşıt kredisi onay süresi kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi puanına göre belirlenmektedir. Kredi

26 Mart 2013
Konut Kredisi Peşinatsız

Konut kredisi peşinatsız olarak ne yazık ki kullandırılamamaktadır. Bankaların büyük çoğunluğu satın alınmak istenen konutun yüzde 70’i kadar olan tutar için kredi onayı verirken bazı bankalarda bu oran yüzde 80’lere kadar çıkabilmektedir. 

15 Mart 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama