Vadesiz altın hesabı

Altın hesabı her geçen gün biraz daha popülaritesini artırmayı sürdürüyor. Peki vadesiz altın hesabı nedir ve vadesiz altın hesabı caiz mi?

 

11 Eylül 2012
Vadesiz altın hesabı

Altın hesabı her geçen gün biraz daha popülaritesini artırmayı sürdürüyor. Peki vadesiz altın hesabı nedir ve vadesiz altın hesabı caiz mi?

Öncelikli altın hesabının kesin bir getiri garantisi vermemesi altın hesabını caiz kılmaktadır. Vadesiz altın hesabı altın yatırımı yapmak isteyen kişilerin alımlarını banka üzerinden fiziksel olarak değil de parasal olarak gerçekleştirmesidir. Bu hesap türlerinde genelde 24 ayar altın alım satım imkanı sunulmaktadır. Altını 1 gram ve katları şeklinde alıp satmanıza olanak sağlanmaktadır. Vadesiz altın hesabı Akbank başta olmak üzere tüm bankalar tarafından sunulmaktadır. Başlatılan banka altın günü kampanyası ile beraber yastık altında altını bulunan kişilerin altınları değerini kaybetmeden 24 ayar altına çevrilmekte ve banka hesaplarında güvence altına alınmaktadır. Banka altın fiyatları kapalı çarşı altın fiyatları ile birebir aynı olmasada getirisi aynıdır. Yani kapalıçarşı altın fiyatları yükseldiği zaman banka altın fiyatları da aynı oranda yükselmektedir. Bankadan altın almak altının çalınma riski bulunmaması, eksik ya da sahte altın alınması gibi bir çok riskten sizi uzak tutması nedeni ile son yıllarda çok fazla tercih edilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
İng Bank Altın Hesabı

İng Bank altın hesabı sayesinde artık hem altına yatırım yapabilecek hem de altınınızın çalınma korkusunu yaşamayacaksınız. Peki altın hesabı nedir ve altın hesabı nasıl açılır? Altın hesabı bankaların müşterilerine sundukları ve genelde gram altın alış – satış imkanının sunulduğu özel bir yatırım hesabıdır.

10 Temmuz 2013
Finansbank Altın Hesabı

Altın fiyatlarının hızlı bir şekilde düşmesi ile beraber altına yönelik alımlar artmayı sürdürürken bankalarda altın hesapları ile ilgili çalışmalarını hızlandırıyorlar. Özelliklede Finansbank altın hesabı ile ilgili yaptığı kampanyalar ile büyük dikkat çekiyor. 

8 Temmuz 2013
Denizbank altın hesabı nasıl açılır?

Denizbank yatırım hesabı kategorisinde yer alan altın hesabı son dönemin en gözde yatırım araçları arasında yer alan altına yatırım yapmak isteyen kişilere yönelik olarak geliştirilen özel bir hesaptır. Denizbank altın hesabı ile 24 ayar altın için 1 gram ve katları şeklinde yatırım yapmanıza olanak sağlanmaktadır. Peki Denizbank altın hesabı nasıl açılır?

2 Temmuz 2013
Maaş hesabına bloke

Yeni çıkarılan kanunlar ile beraber artık pek çok kişinin maaşı elden ödenmiyor ve işverenler tarafından çalışan adına açılan hesaba aktarılıyor. Maaş hesabı adı verilen bu hesaplar üzerinden ne yazık ki icra gerçekleşebiliyor. Ödenmeyen borcu bulunan kişilerin maaş hesabına bloke koyduran alacaklılar kanuni haklarını kullanarak maaşınızın belirli bir kısmından alacaklarını tahsil edebiliyorlar.

30 Kasım 2012
Avans hesap nedir?

Bankaların bir çoğunda kullanıma sunulan hesap türlerinden biri de avans hesap türüdür. Peki avans hesap nedir? Avans hesabınıza tanımlanan limit dahilinde hesabınızda nakit para olmasa bile para çekmenize ve ödeme gerçekleştirmenize olanak sağlayan ek hesaptır.

19 Kasım 2012
Akbank hızlı para

Akbank hızlı para ile nakit ihtiyaçlarınız için kredi formaliteleri ile uğraşmadan hemen karşılayabilirsiniz. Akbank hızlı para faiz oranları son derece makul seviyelerde tutulurken hızlı para başvurusu için sadece Akbank ATM’lerine ya da şubelerine başvuruda bulunmanız yeterlidir.

14 Kasım 2012

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama