İpotekli ihtiyaç kredisi

İpotekli ihtiyaç kredisi genelde yüksek miktarda kredi çekmek isteyen kişilerin başvuruda bulundukları bir kredi türüdür. Ayrıca kredi başvurusu kesin olarak kabul edilsin isteyen kişilerde bankaya kredi ödemesi için teminat göstermek amacı ile ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmaktadırlar.

17 Eylül 2012
İpotekli ihtiyaç kredisi

İpotekli ihtiyaç kredisi genelde yüksek miktarda kredi çekmek isteyen kişilerin başvuruda bulundukları bir kredi türüdür. Ayrıca kredi başvurusu kesin olarak kabul edilsin isteyen kişilerde bankaya kredi ödemesi için teminat göstermek amacı ile ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmaktadırlar.

İpotekli ihtiyaç kredisi faiz oranları ile normal ihtiyaç kredisi faiz oranları arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. Ancak ipotekli ihtiyaç kredileri için bankalar sizden ipotek koydurma ve kredi sonunda ipotek kaldırma ücreti isteyeceği için mümkün olduğunda ipoteksiz kredi çekmeye çalışmak önerilmektedir. Böylelikle bu tip ekstra masraflar ödemenize gerek kalmadan kredi kullanmış olursunuz. İpotekli ihtiyaç kredisi Halkbank gibi bir çok banka tarafından kullandırılırken bankanın bu tip kredileri tercih etme nedeni kullandırmış olduğu kredinin teminatını peşin olarak almasıdır. Özellikle de kredi notu düşük olan kişiler ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih etmektedir. Çünkü bu tip kişilerin bankalardan kredi almaları çok daha zordur. Kefil ya da diğer işlemlerle uğraşmak yerine bu durumlarda ipotek ettirebileceği malvarlığı olan kişilerin ipotekli ihtiyaç kredileri kullanması çok daha mantıklıdır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Taşıt kredisinin avantajları bulunduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin birçoğu taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ikilemine düşmektedir. 

29 Mart 2013
Taşıt Kredisi Araç Yaşı

İkinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu taşıt kredisi araç yaşı sınırlamasıdır. İkinci el araç kredileri için uygulanan araç kredisi yaş sınırlaması bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak bankalar en fazla 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanım imkanı sunmaktadır. 

26 Mart 2013
Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Günümüzde geliştirilen kredi istihbaratı sayesinde bankalar sadece T.C. kimlik bilgileri üzerinden dakikalar içerisinde kredi onayı vermektedir. Taşıt kredisi gibi daha yüksek miktarlı kredilerde ise yürütülen istihbarata daha derin olduğu için kredi onay süresi uzayabilmektedir. Peki taşıt kredisi kaç günde çıkar? Taşıt kredisi onay süresi kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi puanına göre belirlenmektedir. Kredi

26 Mart 2013
Konut Kredisi Peşinatsız

Konut kredisi peşinatsız olarak ne yazık ki kullandırılamamaktadır. Bankaların büyük çoğunluğu satın alınmak istenen konutun yüzde 70’i kadar olan tutar için kredi onayı verirken bazı bankalarda bu oran yüzde 80’lere kadar çıkabilmektedir. 

15 Mart 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama