Konut kredilerinde son durum

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişilerin sayıları her geçen gün artarken özellikle de konut projeleri kredi ile ev satın almak isteyen kişileri oldukça cesaretlendiriyor.

20 Eylül 2012
Konut kredilerinde son durum

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişilerin sayıları her geçen gün artarken özellikle de konut projeleri kredi ile ev satın almak isteyen kişileri oldukça cesaretlendiriyor.

Konut kredilerinde son durum hiç iç açıcı bulunmasa da yükselen faiz oranlarına rağmen konut kredisi kullanım oranları yine de yükselmeye devam etmektedir. Ülkemizde halen kira öder gibi ev sahibi olmak çok uzak bir düş olarak görünsede aylık taksit ödemeye gücü yeten kişilerin bir çoğunun nakit sıkıntısı çekmesi konut kredisi kullanım oranlarını artırmayı sürdürmektedir. Cari açığın sorumlusu olarak kredi kullanımını gören Merkez Bankasının sürekli olarak gizli ve açık müdahalelerde bulunarak kredi faiz oranlarının yukarı çekmesi konut kredisi  faiz oranları için de olumsuz koşulların oluşmasına neden olmuştur. Konut kredisi faiz oranları için yakın zamanda bir indirim beklenmezken bankalar konut kredisi başvurularını canlı tutmak için bir çok kampanyaya imza atmayı sürdürmektedir. Özelilkle de konut projeleri üzerinden son derece cazip konut kredisi koşulları sunulmakta ve düşük faiz oranlarının yanı sıra ayrıca düşük masraf ve esnek vade süreleri  kredi kullanmak isteyen kişilere sunulmaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası ev kredisi

Garanti Bankası ev kredisi alanında ülkemizde en profesyonel hizmet sunan bankalardan biridir. Garanti Mortgage sistemi üzerinden kredi işlemlerini yöneten Garanti Bankası her biri alanında uzman müşteri temsilcileri ile ihtiyaçlarınıza yönelik kredi paketinizi belirlemenize yardımcı olmaktadır.

16 Temmuz 2013
Denizbank Ev Kredisi

Denizbank ev kredisi ile hep hayalini kurduğunuz eve hemen bugün sahip olurken ödemesini taksitlerle zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank ev kredileri için kredikazan.com sitemizden detaylı bilgi alabilir ve konut kredisi başvuru işlemlerinizi çok daha düşük faiz oranları ile gerçekleştirebilirsiniz. 

3 Temmuz 2013
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Konut kredisi dosya masrafı

Konut kredisi kullanan kişilerin tamamından bankalar konut kredisi dosya masrafı adı altında bazı yasal olmayan kesintilerde bulunmaktadır. Bu kesintiler yapılan son düzenlemeler ile beraber hak sahiplerine iade edilmeye başlanmıştır. Ancak pek çok kişi dava açma konusunda isteksiz davranmakta ve hakkı olduğu halde paralarını alamamaktadır.

2 Temmuz 2013
Konut kredisi zorunlu konut sigortası

Yaşanan büyük depremlerin ardından konut sigortası ülkemizde zorunlu hale getirilmiş ve depremin yaratacağı büyük maddi yük azaltılmaya çalışılmıştır. Ancak ülkemizde halen sigorta bilincinin tam olarak yerleşmemiş olması nedeni ile sigortalı olan konut sayısı ne yazık ki çok düşüktür. Bu nedenle kredi ile satın alınan konutların sigortalanması konusunda büyük bir hassasiyet gösterilmektedir. 

5 Mayıs 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama