Asgari ödeme

Asgari ödeme kredi kartı kullanan kişilerin son derece aşina olduğu bir kavramdır. Asgari ödeme tutarı ödenirse kredi kartı kullanıma açık tutulur ancak kalan borç üzerinden faiz işletilerek sizden ceza parası tahsil edilir.

21 Eylül 2012
Asgari ödeme

Asgari ödeme kredi kartı kullanan kişilerin son derece aşina olduğu bir kavramdır. Asgari ödeme tutarı ödenirse kredi kartı kullanıma açık tutulur ancak kalan borç üzerinden faiz işletilerek sizden ceza parası tahsil edilir.

Asgari ödeme tutarı ödenmezse ise yeni çıkan kanunlar ile beraber kredi kartınız hemen kullanıma kapatılmakta ve borcun ödendiği tarihe kadar kapalı tutulmaktadır. Böylelikle ülkemizde yaşanan kredi kartı mağdurları için yeni önlemler alınmaya çalışılmalıdır. Kredi kartınızın sadece asgari ödeme tutarını yatırma şansınız var ise en azından asla kredi kartı borcu kapatılana kadar kredi kartınızdan alışveriş yapmamaktır. Aksi halde kredi kartında kalan borç, faiz ve yapacağınız yeni alışverişleriniz kredi kartınızın son derece yükselmesine ve ödenemeyecek bir boyuta ulaşmasına neden olacaktır. Kredi kartı son derece avantajlı bir ödeme aracı olmakla beraber ülkemizde pek çok kişi bütçe oluşturmadan alışveriş yaptığı için hiç istenmeyen sonuçlara neden olabilmektedir.  Kredi kartı asgari ödeme tutarı bankalar tarafından müşterilerine kolaylık sunmak için oluşturulan bir sistem olarak görünse de asıl amaç sizin harcamaya devam etmenizi sağlamaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Axess limit artırma

Ülkemizde kullanılan kredi kartları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Axess kredi kartı kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır. Axess kredi kartı kartı chip para uygulaması sayesinde harcadıkça kazanmanızı sağlarken ayrıca düzenlediği kampanyalar ile de taksitli alışveriş imkanı sunmaktadır.

23 Kasım 2012
Kredi kartının son kullanma tarihi

Her ürünün olduğu gibi kredi kartlarının da son kullanma tarihleri bulunmaktadır. Peki kredi kartının son kullanma tarihi nerede yazar?  Her kredi kartının son kullanma tarihi kredi kartının ön yüzünde kredi kartı numarası hanesinin altında ay ve yıl (yılın son iki hanesi şeklinde) olarak yazılmaktadır. Kredi kartının son kullanma tarihini öğrenme işlemi için kartınızın ön yüzüne bakmanız yeterli olacaktır.

22 Kasım 2012
Şimdi al 2013’te öde

Yeni yıla girmemize sayılı günler kala bankalar hem kredi hem de kredi kartı ürünlerinde şimdi al 2013’te öde kampanyalarına başladılar. Özellikle de kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin yakından takip ettikleri ertelemeli kredi kampanyaları büyük ilgi görürken ödemelerini ötelemek isteyen kişiler alışverişlerde bu tip kampanyalar gerçekleştiren kredi kartı markalarını tercih ediyorlar.

12 Kasım 2012
Kredi kartı dolandırıcılığı

Kredi kartı dolandırıcılığı ne yazık ki günlük hayatta karşılaşabileceğimiz son derece riskli bir durumdur. Kredi kartı dolandırıcılığına karşı bankaların gereken önlemleri almalarına rağmen dolandırıcılar buldukları yeni yöntemler ile insanların canlarını yakmayı sürdürmektedir.

5 Kasım 2012
Kredi kartından para çekilir mi?

Kredi kartından para çekmek mümkündür. Bunun için kredi kartınızın ait olduğu ya da anlaşmalı olarak hizmet sunduğu bir bankamatiği kullanabilirsiniz. Ancak anlaşmalı bankamatikler üzerinden yapılan işlemlerde ek masraf ödemeniz gerektiğini unutmayın.

23 Ekim 2012
Garanti Bankası kredi kartı başvurusu

Garanti Bankası ülkemizde ki ilk para biriktiren kredi kartı sistemini kuran bankalar arasında yer almaktadır. Kurduğu sistem sayesinde müşterilerinin harcadıkça kazanmasını sağlayan Garanti Bankası ayrıca düzenlediği kredi kartı kampanyaları sayesinde bir çok avantaj sunmaktadır.

22 Ekim 2012

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama