Evlilik kredisi

Evlenmek isteyen çiftlerin kara gün dostu evlilik kredisi kullanarak sizde maddi sıkıntı yaşamadan evlenmenin keyfine varabilirsiniz. Peki evlilik kredisi nedir ve şartları nelerdir? Evlilik kredisi evlenmek üzere olan çiftlere kullandırılan özel bir ihtiyaç kredisi türüdür.

02 Ekim 2012
Evlilik kredisi

Evlenmek isteyen çiftlerin kara gün dostu evlilik kredisi kullanarak sizde maddi sıkıntı yaşamadan evlenmenin keyfine varabilirsiniz. Peki evlilik kredisi nedir ve şartları nelerdir? Evlilik kredisi evlenmek üzere olan çiftlere kullandırılan özel bir ihtiyaç kredisi türüdür.

Evlililk kredileri için evlenmeden önce ya da evlendikten hemen sonra başvuruda bulunma imkanı tanınmaktadır. Evlilik kredisi Garanti Bankası başta olmak üzere pek çok banka tarafından kullandırılmaktadır. Garanti Bankası internet sitesi üzerinden evlilik kredisi hesapla butonunu kullanarak çekmek istediğiniz kredi türü ve geri ödeme vadesini girerek ödemeniz gereken aylık taksit tutarını öğrenebilirsiniz.

Evlilik kredisi şartları arasında bankaya kredi çekmeden önce nikah başvuru kağıtlarınızı nikahtan sonra ise evlilik cüzdanınızı ibraz etmeniz şartıbulunmaktadır. Evlilik kredisi en uygun faiz oranları ile evlenen çiftlerin kullanımına sunulurken kredi kullanmadan önce farklı bankalardan teklif almanız en düşük kredi faiz oranının bulmanıza yardımcı olacaktır. Evlilik kredisi başvurusu işleminde kredi faiz oranı kadar bankaların müşterilerinden talep ettikleri kredi dosya masrafı ve komisyonlarını da karşılaştırmayı unutmayınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Taşıt kredisinin avantajları bulunduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin birçoğu taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ikilemine düşmektedir. 

29 Mart 2013
Taşıt Kredisi Araç Yaşı

İkinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu taşıt kredisi araç yaşı sınırlamasıdır. İkinci el araç kredileri için uygulanan araç kredisi yaş sınırlaması bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak bankalar en fazla 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanım imkanı sunmaktadır. 

26 Mart 2013
Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Günümüzde geliştirilen kredi istihbaratı sayesinde bankalar sadece T.C. kimlik bilgileri üzerinden dakikalar içerisinde kredi onayı vermektedir. Taşıt kredisi gibi daha yüksek miktarlı kredilerde ise yürütülen istihbarata daha derin olduğu için kredi onay süresi uzayabilmektedir. Peki taşıt kredisi kaç günde çıkar? Taşıt kredisi onay süresi kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi puanına göre belirlenmektedir. Kredi

26 Mart 2013
Konut Kredisi Peşinatsız

Konut kredisi peşinatsız olarak ne yazık ki kullandırılamamaktadır. Bankaların büyük çoğunluğu satın alınmak istenen konutun yüzde 70’i kadar olan tutar için kredi onayı verirken bazı bankalarda bu oran yüzde 80’lere kadar çıkabilmektedir. 

15 Mart 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama