Kredili mevduat hesabı

Kredili mevduat hesabı özellikle de hesabından düzenli olarak ödeme yapan kişilerin sıklıkla kullandığı bir hesap türüdür. Mevduat hesabına tanımlanan kredi limitinin ardından hesabınızda para olmasa dahi işlem yapmanıza olanak sağlanır.

02 Ekim 2012
Kredili mevduat hesabı

Kredili mevduat hesabı özellikle de hesabından düzenli olarak ödeme yapan kişilerin sıklıkla kullandığı bir hesap türüdür. Mevduat hesabına tanımlanan kredi limitinin ardından hesabınızda para olmasa dahi işlem yapmanıza olanak sağlanır.

Kredili mevduat hesabı ile dilerseniz ödemelerinizi gerçekleştirebilir dilerseniz ise ani nakit ihtiyaçlarınızın oluşması halinde hesabınızda para olmasa dahi para çekebilirsiniz. Kredili mevduat limiti bankanın kendisi tarafından belirlenirken bu limitin belirlenmesinde hesabın aktifliği ve hesap sahibinin kredi puanı çok önemli bir rol üstlenmektedir.

Mevduat hesabı olan herkes kredili mevdut hesabı için başvuru hakkına sahiptir. Ancak kredili mevduat hesabı faiz oranı günlük olarak işletildiği ve yüksek masraflar tahsil edildiği için kullanırken mutlaka dikkatli olunması gerekmektedir.  Ayrıca kredili mevduat hesabı kullanırken kalan küsaratlar daha sonra birikerek yüksek meblağlara ulaşabilmektedir. Bu nedenle kredili mevduat hesabınız bulunuyorsa mutlaka bakiyenizi düzenli olarak kontrol etmeniz ve kalan küçük küsuratlarımutlaka yatırarak hesabınızı sıfırlamanız gereklidir. Hesap ekstrenizde göreceğiniz kredili mevduat borcuna karşılık yapılan virman mevduat hesabının kredi kullandığı dönemlerde oluşan borç bakiyesi için gerçekleştirilen işlemler arasında yer almaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Taşıt Kredisi Araç Yaşı

İkinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu taşıt kredisi araç yaşı sınırlamasıdır. İkinci el araç kredileri için uygulanan araç kredisi yaş sınırlaması bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak bankalar en fazla 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanım imkanı sunmaktadır. 

26 Mart 2013
Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Günümüzde geliştirilen kredi istihbaratı sayesinde bankalar sadece T.C. kimlik bilgileri üzerinden dakikalar içerisinde kredi onayı vermektedir. Taşıt kredisi gibi daha yüksek miktarlı kredilerde ise yürütülen istihbarata daha derin olduğu için kredi onay süresi uzayabilmektedir. Peki taşıt kredisi kaç günde çıkar? Taşıt kredisi onay süresi kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi puanına göre belirlenmektedir. Kredi

26 Mart 2013
Konut Kredisi Ne Kadar Zamanda Çıkar?

Konut kredisi başvurusunda bulunan kişilerin en çok merak ettikleri sorulardan biride “konut kredisi ne kadar zamanda çıkar?” sorusudur. Konut kredisi onay süreci bankalar arasında çok büyük farklılıklar göstermektedir. Bazı bankalar konut kredisine çok kolay onay verirken bazı bankaların kredi istihbarat süreli son derece uzun olabilmektedir. 

14 Mart 2013
Araç kredisi nasıl hesaplanır?

Araç kredisi hesaplama işlemi için www.kredikazan.com sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Sitemizin ana panelinde yer alan araç kredisi hesap makinesi üzerinden çekmek istediğiniz kredi tutarı için ödemeniz gereken aylık taksit miktarını öğrenebilirsiniz. Peki araç kredisi nasıl hesaplanır?

2 Şubat 2013
Araç kredisi alabilir miyim?

Araç kredisi başvuru işlemini gerçekleştiren kişilerin yanıt aradıkları soruların başında araç kredisi alabilir miyim sorusu yer almaktadır. Araç kredisi almak için aranılan niteliklere sahip olmanın yanı sıra mutlaka kara listede bulunmamanız ve kredi puanınızın yüksek olması da gerekmektedir.

25 Aralık 2012
Araç kredisi alamıyorum

Araç kredisi başvurusu 18 yaşını dolduran ve belgenebilir aylık gelire sahip herkesin hakkıdır. Ancak bankalar gerçekleştirdikleri kredi istihbaratı sonucu olumsuz verilere ulaşmaları halinde kredi başvurusunu iptal etme yani reddetme hakkına sahiptir.

25 Aralık 2012

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama