Eş rızası olmadan kredi

1 Temmuz 2012 günü yeni yürürlüğe giren Türk Borçlar Kanunu ile beraber eş rızası olmadan kredi çekilmesi yasaklanmış oldu. Ancak uygulama yürürlüğe girdiği anda özellikle de sürekli olarak krediler ile haşır neşir olan iş adamlarının ve tüccarların yoğun tepkilerine neden olunca yeni çözüm yollarının aranmasına başladı.

04 Ekim 2012
Eş rızası olmadan kredi

1 Temmuz 2012 günü yeni yürürlüğe giren Türk Borçlar Kanunu ile beraber eş rızası olmadan kredi çekilmesi yasaklanmış oldu. Ancak uygulama yürürlüğe girdiği anda özellikle de sürekli olarak krediler ile haşır neşir olan iş adamlarının ve tüccarların yoğun tepkilerine neden olunca yeni çözüm yollarının aranmasına başladı.

Meclisin yeni açılması ile eş rızası olmadan kredi kullanılması konusu bir kez daha gündeme geldi. Meclisin açılması ile beraber 1 Temmuz günü yürürlüğe giren yeni borçlar kanununda “banka kredilerinde eşin rızası aranır” maddesi değiştirilerek “banka kredilerinde eşin rızası aranmaz” olarak yenilenecek.

Banka kredilerinde eşlerden imza alınması pek çok sıkıntıya yol açarken özellikle de sürekli olarak kredi kullanan iş kollarında bulunan kişilerin yoğun tepkisi oluşmuş ve bu kişiler ile evli olan kişilerde sık sık bankaya giderek kredi sözleşmelerini imzalamak zorunda kalmışlardı. Ek düzeltme maddesinin meclisten geçmesi ile beraber eş rızası olmadan kredi çekmek yeniden mümkün hale gelecek. Böylelikle kredi kullanmak isteyen evli çiftler yeniden kendi kredilerinde sadece kendileri söz sahibi olacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası ev kredisi

Garanti Bankası ev kredisi alanında ülkemizde en profesyonel hizmet sunan bankalardan biridir. Garanti Mortgage sistemi üzerinden kredi işlemlerini yöneten Garanti Bankası her biri alanında uzman müşteri temsilcileri ile ihtiyaçlarınıza yönelik kredi paketinizi belirlemenize yardımcı olmaktadır.

16 Temmuz 2013
Garanti Bankası dosya masrafı

Garanti Bankası dosya masrafı kullandırılan kredi paketlerinde tahsil edilmekte olan masraflar arasında yer almaktadır. Ancak Garanti Bankası düzenlemiş olduğu dönemsel kampanyalar ile dosya masrafsız kredi kullanımına imkan sağlamaktadır.

16 Temmuz 2013
Taşıt kredisi hesaplama Akbank

Akbank taşıt kredisi kampanyaları ile araç kredisi kullanmak isteyen kişilere farklı seçenekler sunarken ülkemizde en fazla araç kredisi kullandıran bankalar arasında üst sıralarda yer almaktadır. Akbank taşıt kredilerinde anlaşmalı birçok marka ile daha da avantajlı koşullar ile araç kredisi kullanım imkanı sunmaktadır. 

14 Mayıs 2013
Taşıt kredisi hesaplama

Taşıt kredisi hesaplama işlemleri kredi kullanmak isteyen kişilerin önceden aylık taksit tutarlarını öğrenerek kredi başvurularını şekillendirmelerine yardımcı olmanın yanı sıra ayrıca kredi karşılaştırma işlemleri içinde kullanılmaktadır. Taşıt kredisi hesaplaması gerçekleştirmeden yapacağınız kredi başvurularında daha yüksek faiz oranları ile kredi kullanarak zarara girme riskiniz yükselmektedir. 

13 Mayıs 2013
Taşıt kredisi güncel faiz oranları

Taşıt kredisi faiz oranları bankalar tarafından sürekli olarak değiştirilmektedir. Gerek düzenlenen kampanyalar gerekse de bankaların rakipleri ile olan rekabetleri nedeni ile taşıt kredisi faiz oranları günlük olarak takip edilmelidir. Taşıt kredisi güncel faiz oranları için www.kredikazan.com sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 

10 Mayıs 2013
Taşıt kredisi erken ödeme

Taşıt kredisi erken ödeme konusunda pek çok kişi yanlış bilgilere sahiptir. Erken kapama konusunda ceza uygulanan tek kredi tipi konut kredisidir. Konut kredisi erken kapama cezası dışında herhangi bir kredi için ceza uygulanması söz konusu değildir. 

8 Mayıs 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama