Eğitim kredisi

Eğitim kredisi çocukları için daha iyi bir eğitim ortamı oluşturmak isteyen ancak bunun için maddi desteğe ihtiyaç duyan ailerin sıklıkla başvurduğu bir kredi türüdür. Ayrıca doktora ve yüksek lisans yapmak isteyen gençlerinde aylık belgeleyebilecekleri bir gelirleri olmaları durumunda eğitim kredileri için başvuruda bulunma hakları bulunmaktadır.

06 Ekim 2012
Eğitim kredisi

Eğitim kredisi çocukları için daha iyi bir eğitim ortamı oluşturmak isteyen ancak bunun için maddi desteğe ihtiyaç duyan ailerin sıklıkla başvurduğu bir kredi türüdür. Ayrıca doktora ve yüksek lisans yapmak isteyen gençlerinde aylık belgeleyebilecekleri bir gelirleri olmaları durumunda eğitim kredileri için başvuruda bulunma hakları bulunmaktadır.

Eğitim kredisi veren bankalar arasında en çok tercih edilenlerin başında HSBC Bank gelmektedir. Eğitim kredisi HSBC paketinin bu kadar tercih edilmesinin nedenleri arasında kefilsiz kredi imkanı sunması ve düşük faizli kredi paketleri oluşturması ilk sıralarda yer almaktadır. Eğitim kredisi geri ödeme şartları ise normal krediler gibi olup ne yazık ki öğrenciler için Kredi Yurtlar Kurumu tarafından verilen kredi gibi öğrenim hayatının sona ermesinin ardından kredi ödeme imkanı sunulmamaktadır.

Eğitim kredisi kullanmak için kredi kullanmaya karar verdiğiniz bankanın size en yakın şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Çoğu banka eğitim kredi başvurusu için ek belgeler istemezken bazı bankalar ise kredinin eğitim amaçlı kullanılacağının belgelenmesini talep edebilir. Eğitim kredisi şartları bankalar arasında farklılık gösterdiği için bu konuda size en doğru bilgiyi bankanız verecektir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Taşıt kredisinin avantajları bulunduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin birçoğu taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ikilemine düşmektedir. 

29 Mart 2013
Taşıt Kredisi Araç Yaşı

İkinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu taşıt kredisi araç yaşı sınırlamasıdır. İkinci el araç kredileri için uygulanan araç kredisi yaş sınırlaması bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak bankalar en fazla 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanım imkanı sunmaktadır. 

26 Mart 2013
Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Günümüzde geliştirilen kredi istihbaratı sayesinde bankalar sadece T.C. kimlik bilgileri üzerinden dakikalar içerisinde kredi onayı vermektedir. Taşıt kredisi gibi daha yüksek miktarlı kredilerde ise yürütülen istihbarata daha derin olduğu için kredi onay süresi uzayabilmektedir. Peki taşıt kredisi kaç günde çıkar? Taşıt kredisi onay süresi kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi puanına göre belirlenmektedir. Kredi

26 Mart 2013
Konut Kredisi Peşinatsız

Konut kredisi peşinatsız olarak ne yazık ki kullandırılamamaktadır. Bankaların büyük çoğunluğu satın alınmak istenen konutun yüzde 70’i kadar olan tutar için kredi onayı verirken bazı bankalarda bu oran yüzde 80’lere kadar çıkabilmektedir. 

15 Mart 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama