İhtiyaç kredisinde hayat sigortası

İhtiyaç kredisinde hayat sigortası tüm bankalar tarafından gerçekleştirilen bir uygulamadır. Kanuni bir zorunluluk olmamasına rağmen bankalar kredi kullandırımlarında hayat sigortası yaptırılmasını şart koşmaktadırlar.

07 Ekim 2012
İhtiyaç kredisinde hayat sigortası

İhtiyaç kredisinde hayat sigortası tüm bankalar tarafından gerçekleştirilen bir uygulamadır. Kanuni bir zorunluluk olmamasına rağmen bankalar kredi kullandırımlarında hayat sigortası yaptırılmasını şart koşmaktadırlar.

Kredi kullanırken hayat sigortası bankalar tarafından kredi geri dönüşünü garanti altına almak adına yapılmaktadır. Özellikle de konut kredilerinde hayat sigortası kredilerin uzun vadeli olması nedeni ile zorunlu tutulmaktadır. Aslında kredi kullanırken yapılan hayat sigortası en az banka kadar kredi kullanan kişinin yakınları için de önemlidir. Çünkü sigorta yaptırmayan kişilerin vefatları halinde kalan kredi borcunun yakınları tarafından ödenmesi zorunludur.

Sevdiklerinizi korumak adına kredi kullanırken hayat sigortası yaptırmanız tavsiye edilmektedir. ihtiyaç kredisinde hayat sigortası zaten kredi masraflarına dahil edilmektedir. Uzun vadeli kredilerde kredinin erken kapatılması durumunda kalan yıllara ait hayat sigortası primlerinizi bankanızdan geri isteme hakkına sahipsinizdir. Bunun için yapmanız gereken ilk şey hayat sigortası iptal dilekçesi yazarak bankanıza yazılı olarak başvuruda bulunmaktır. Böylelikle kredinizi erken kapattığınız günden kredi vadesinin dolmasına kalan süreye kadar olan ödediğiniz hayat sigortası tutarını geri alabilirsiniz.                                                                        

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt kredisinde hayat sigortası zorunlu mu?

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerin en çok itiraz ettikleri konulardan biride hayat sigortası masrafladır. Bankalar özellikle de uzun vadeli araç kredisi başvurularında kredi kullanan kişilerin hayat sigortası yaptırmasını talep etmektedir. 

9 Haziran 2013
Konut kredisi zorunlu konut sigortası

Yaşanan büyük depremlerin ardından konut sigortası ülkemizde zorunlu hale getirilmiş ve depremin yaratacağı büyük maddi yük azaltılmaya çalışılmıştır. Ancak ülkemizde halen sigorta bilincinin tam olarak yerleşmemiş olması nedeni ile sigortalı olan konut sayısı ne yazık ki çok düşüktür. Bu nedenle kredi ile satın alınan konutların sigortalanması konusunda büyük bir hassasiyet gösterilmektedir.

2 Mayıs 2013
Konut kredisi zorunlu hayat sigortası

Konut kredisi kullanan kişilerin en çok tereddüt yaşadıkları konuların başında hayat sigortası gelmektedir. Konut kredisi kullanırken hayat sigortası yaptırılması kanunen bir zorunluluk olmamakla beraber bankalar konut kredisi dönüşlerini güvence altına alabilmek adına hayat sigortası yaptırmayan kişilerin konut kredisi onayı vermemektedirler. 

2 Mayıs 2013
Konut kredisi zorunlu masraflar

Konut kredisi kullanarak ev satın almak isteyen kişilerin en çok şikayetçi oldukları konuların başında yüksek masraflar yer almaktadır. Konut kredisi zorunlu masraflar ve yüksek faiz giderleri nedeni ile ne yazık ki ülkemizde halen kira öder gibi ev sahibi olunmasını zorlaştırmaktadır. 

2 Mayıs 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama