Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi var mıdır?

Sıfır Faizli ihtiyaç kredisi bankaların daha fazla kişiye ulaşmak için ortaya attıkları bir pazarlama kampanyasıdır. Bankalar kredi faizi ödemek istemeyen kişileri dönemsel olarak düzenledikleri sıfır faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları ile çekmeye çalışmaktadır. Ancak sıfır faizli kredi kampanyaları incelendiği takdirde bu tip kredilerin masraflarının yüksek olduğu dikkat çekecektir.

13 Ekim 2012
Sıfır Faizli İhtiyaç Kredisi var mıdır?

Sıfır Faizli ihtiyaç kredisi bankaların daha fazla kişiye ulaşmak için ortaya attıkları bir pazarlama kampanyasıdır. Bankalar kredi faizi ödemek istemeyen kişileri dönemsel olarak düzenledikleri sıfır faizli ihtiyaç kredisi kampanyaları ile çekmeye çalışmaktadır. Ancak sıfır faizli kredi kampanyaları incelendiği takdirde bu tip kredilerin masraflarının yüksek olduğu dikkat çekecektir.

İster özel isterse de kamu bankası olsun tüm bankaların ortak amacı yapmış oldukları işlemlerden kazanç sağlamaktır. Yani bankanın sıfır faizli ihtiyaç kredisi kullandırmak gibi bir amacı kuruluş amacı ile çakıştığı için asla hayata geçirilemez. Ancak bankalar düzenledikleri reklam kampanyaları ile faiz oralarına yer vermeden sadece 0 faiz sloganı ile para kazanmaya çalışmaktadır.

0 faizli kredi paketleri ile normal krediler karşılaştırıldığında toplamda ödenen kredi tutarının aynı olduğu tespit edilmiştir. Yani banka kredi paketini 0 faizli krediler kategorisinde gösterirken yüksek tuttuğu kredi kullandırım ücreti ile toplamda aynı tutarı sizden tahsil eder. Kredi kullanırken zaten acil nakit ihtiyacı bulunan kişiler bu nedenle ödemelerde çok zorlanmaktadır. Banka ilk kredi tutarı üzerinden yaptığı yüksek tahsilatlar nedeni ile kredi çeken kişilerin eline daha az para geçmesine neden olmaktadır. 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt kredisinde hayat sigortası zorunlu mu?

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerin en çok itiraz ettikleri konulardan biride hayat sigortası masrafladır. Bankalar özellikle de uzun vadeli araç kredisi başvurularında kredi kullanan kişilerin hayat sigortası yaptırmasını talep etmektedir. 

9 Haziran 2013
Taşıt kredisi kampanya

Taşıt kredisi kampanya seçeneklerinden yararlanarak çok daha uygun koşullar ile kredi kullanabilirsiniz. Bankalar araç satışlarının yükseldiği dönemler olarak kabul edilen bayram tatilleri ve yılbaşı döneminde çok daha uygun koşullar ile araç kredisi kampanyaları düzenlemekte ve böylelikle artan kredi talebinden en büyük payı almaya çalışmaktadırlar. 

9 Haziran 2013
Taşıt kredisi karşılaştırma

Taşıt kredisi karşılaştırma işlemi kredi kullanarak araç satın almak isteyen kişilerin en uygun araç kredisi paketini belirlemeleri açısından çok önemli bir yardımcıdır. Bu işlem sayesinde daha iyi koşullarda araç kredisi kullanma imkânı yakalayabilir ve daha az faiz ödeyebilirsiniz. 

9 Haziran 2013
Konut kredisi zorunlu hayat sigortası

Konut kredisi kullanan kişilerin en çok tereddüt yaşadıkları konuların başında hayat sigortası gelmektedir. Konut kredisi kullanırken hayat sigortası yaptırılması kanunen bir zorunluluk olmamakla beraber bankalar konut kredisi dönüşlerini güvence altına alabilmek adına hayat sigortası yaptırmayan kişilerin konut kredisi onayı vermemektedirler. 

2 Mayıs 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama