Taşıt Kredisine Kimler Başvurabilir?

Taşıt kredisine başvuruda bulunmak için aranılan ilk şart kredi başvurusunda bulunacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olmasıdır. Bunun yanı sıra taşıt kredisi başvurusunda bulunacak kişinin ya da şirketin mutlaka belgeleyebileceği düzenli bir gelirinin olması şartı aranmaktadır.

15 Ekim 2012
Taşıt Kredisine Kimler Başvurabilir?

Taşıt kredisine başvuruda bulunmak için aranılan ilk şart kredi başvurusunda bulunacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olmasıdır. Bunun yanı sıra taşıt kredisi başvurusunda bulunacak kişinin ya da şirketin mutlaka belgeleyebileceği düzenli bir gelirinin olması şartı aranmaktadır.

Bankaların taşıt kredisi başvurusu için aradığı şartlar genelde birbirleri ile çok farklılık gösterse bile bu iki şart istisnasız tüm bankalar tarafından kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerden alınmaktadır. Ayrıca kredi kullanılarak satın alınan aracın ruhsatının bulunması gerekir ki banka bunu ruhsata ipotek koydurmak için istemektedir.

Bazı bankalar taşıt kredisi şartları içerisine ikinci el araçlarda kredi kullanılacak aracın yaş sınırını da dahil etmektedir. Pek çok banka ikinci el araç kredisi için aracın en fazla 5 yaşında olması şartını koşmakatadır. Birinci el araçları için kullanılmak istenen taşıt kredileri için ise bankalar genelde sadece araca rehin konmasını yeterli bulmaktadır. Ancak burada önemli olan kriter kredi başvurusunda bulunan kişinin sahip olduğu kredi notudur. Kredi notu yüksek olan kişilerin kredi talepleri kolaylıkla ve hızlı bir şekilde kabul edilmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Taşıt kredisi dosya masrafı

Taşıt kredisi dosya masrafı kredi kullanan pek çok kişi için artı bir yük anlamına gelmektedir. Tüketici mahkemelerinin tüm karşı koymalarına rağmen bankalar kredi kullanan herkesten dosya masrafı adı altında haksız paralar tahsil etmeye devam etmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt kredisi Denizbank

Denizbank taşıt kredisi için en uygun koşulları ve düşük faiz oranlarını kredikazan.com sitemizde bulabilirsiniz. Anlaşmalı bankamız olan Denizbank üzerinden yapacağınız taşıt kredisi başvurusu, ihtiyaç kredisi başvurusu ve konut kredisi başvurusu işlemlerinizde çok daha düşük kredi faiz oranlarından yararlanma imkanı sunulmaktadır.

20 Haziran 2013
Taşıt kredisi çıkmıyor

Taşıt kredisi çekmek isteyen kişilerin belirli şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Bu şartlara sahip olmayan kişilerin gerçekleştirmiş oldukları taşıt kredisi başvurusu ne yazık ki bankalar tarafından reddedilmektedir. Taşıt kredisi çıkmıyor diyorsanız yazımızı bir okumanızı tavsiye ederiz. 

20 Haziran 2013
Taşıt kredisi balon ödeme

Taşıt kredisi paketlerinden en avantajlı olanı balon ödemeli kredi tipidir. Peki balon ödemeli kredi nedir? Balon ödemeli taşıt kredisi ödeme planı içerisinde toplu ödemelerin bulunduğu kredi tipleridir. Genelde toplu ödeme ya kredi vadesinin sonunda ya da ortasında gerçekleştirilmekte ve toplu ödemeler sayesinde aylık ödenecek taksit tutarı düşürülmektedir. 

19 Haziran 2013
Taşıt kredisi banka faiz oranları

Taşıt kredisi banka faiz oranları incelendiğinde en cazip olanlar Garanti Bankası araç kredisi faiz oranları, Denizbank araç kredisi faiz oranları, ING Bank araç kredisi faiz oranları ve Finansbank araç kredisi faiz oranları olarak öne çıkmaktadır. 

19 Haziran 2013
Taşıt kredisi başvurusu

Hayalinizdeki arabayı almak için yeterli birikime sahip değilseniz hemen taşıt kredisi başvurusunda bulunarak bu hayalinizi zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Taşıt kredisi başvurusu için kredikazan.com sitemizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 

19 Haziran 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama