En uygun kredi nasıl seçilir?

Kredi seçimi çok büyük bir öneme sahiptir. Kredi kullanırken yapılacak basit hatalar size büyük maddi kayıplar yaşatabilir. Peki en uygun kredi nasıl seçilir ve kredi kullanırken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir?

17 Ekim 2012
En uygun kredi nasıl seçilir?

Kredi seçimi çok büyük bir öneme sahiptir. Kredi kullanırken yapılacak basit hatalar size büyük maddi kayıplar yaşatabilir. Peki en uygun kredi nasıl seçilir ve kredi kullanırken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir?

En uygun kredi seçiminde bulunurken yapılan en büyük hata sadece kredi faiz oranları üzerinden karşılaştırmalarda bulunulmasıdır. Oysa ki bankaların bir çoğu daha fazla müşteri çekebilmek adına kredi faiz oranlarını düşük gösterirken kredi masraflarını yükselterek gelir elde etmeyi düşünmektedir. Bu nedenle  kredi karşılaştırma işlemini gerçekleştirirken mutlaka kredi faiz oranları kadar bankaların gizli masrafları da hesaplamalara dahil edilmelidir.

En uygun krediyi seçerken kredi faiz oranı, bankanın sunduğu vade, bankanın sizden talep ettiği teminatlar ve tahsil edeceği kredi kullanım ücreti dikkate alınmalı ve tüm bu kriterlere bağlı olarak kredi başvurusunda bulunulacak banka seçilmelidir. Kredi kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de bankanın sizden talep edeceği masraf tutarı ile sigorta koşullarıdır. Çünkü özellikle de konut kredilerinde bankalar müşterilerini ürkütmemek için masrafları düşük göstermeye çalışmakta ve yıllık hayat sigortası primi keserek baştan alacakları masrafı yıllara yaymakta ve yıllık hayat sigortası primi tahsilatında bulunmaktadır.  

Bunlar da ilginizi çekebilir
Taşıt kredisi alamıyorum
Bankaların tüm kredi türlerinde olduğu gibi taşıt kredilerinde de yapılan taşıt kredisi başvurusu işlemini reddetme hakları bulunmaktadır. Taşıt kredisi alamıyorum diyen kişiler genelde kara liste içerisinde yer olan kişilerdir. Bankaların geliştirmiş olduğu ortak bir program sayesinde kredi notu tüm bankalar tarafından sadece T.C. kimlik numarası üzerinden görülebilmekte ve kredi başvuruları bu nota göre değerlendirilmektedir.
19 Haziran 2013
Taşıt kredisi almak istiyorum
Günümüzde pek çok kişi artık hayalindeki aracı satın almak için kredi kullanmayı tercih etmektedir. Bankaların taşıt kredisi şartları ve faiz oranlarını yumuşatmasının da payı büyüktür. Ayrıca ünlü araç firmalarının bankalar ile anlaşmalı araç kredisi kampanyaları düzenlemeleri de araç kredisi başvuru oranlarını artırmaktadır.
19 Haziran 2013
Taşıt kredisi online başvuru
Taşıt kredisi online başvuru işlemi için kredikazan.com sitemizin ana panelinde yer alan araç kredisi başvuru butonunu tıklamanız yeterlidir. Sitemiz üzerinden anlaşmalı olduğumuz bankalar için çok daha düşük kredi faiz oranları ile araç kredisi kullanma imkanınız bulunmaktadır.
19 Haziran 2013
Taşıt kredisi oranları
Taşıt kredisi oranları bankalar tarafından rekabetçi piyasa koşulları ve ülkenin ekonomik durumuna göre serbest olarak belirlenmektedir. Bu nedenle bankalar arasında kredi faiz oranları arasında farklılıklar görülmektedir.
19 Haziran 2013
Taşıt kredisi ne zaman düşer?
Bankalar dönemsel olarak düzenledikleri kampanyalar ile taşıt kredisi faiz oranları üzerinden indirime gitmektedirler. Araç kredisi faiz oranları üzerinde yapılan birkaç puanlık indirimler bile toplamda daha az para ödemenize yardımcı olacakları için çok önemlidir. Peki taşıt kredi ne zaman düşer?
19 Haziran 2013
Taşıt kredisi nasıl kullanılır?
Taşıt kredisi kullanmak isteyen ancak “taşıt kredisi nasıl kullanılır?” bilmeyen kişiler için bugünkü yazımızda taşıt kredisi başvuru konusunu inceleyeceğiz. Taşıt kredisi başvurusu, sıfır araç kredileri ve ikinci el araç kredileri olarak iki ana gruba ayrılmaktadır.
19 Haziran 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama