Kredi sigortası nedir?

Kredi sigortası kredi çeken kişilere kredi vadesi boyunca uygulanan bir sistemdir. Kredilerde hayat sigortası bir çok kredi için zorunlu olmayıp kredilerde sigorta hem kredi veren bankayı hem de kredi kullanan kişileri güvence altına almak için uygulanmaktadır.

07 Kasım 2012
Kredi sigortası nedir?

Kredi sigortası kredi çeken kişilere kredi vadesi boyunca uygulanan bir sistemdir. Kredilerde hayat sigortası bir çok kredi için zorunlu olmayıp kredilerde sigorta hem kredi veren bankayı hem de kredi kullanan kişileri güvence altına almak için uygulanmaktadır.

Özellikle de konut kredisi gibi uzun vadeli olan kredilerde krediyi kullanan kişilerin vefatı halinde kredi geri dönüşünü güvence altına almak için hayat sigortası uygulanmakta olup vefatın gerçekleşmesi halinde poliçeye konu olan tutar sigorta tarafından karşılanmakta ve geride kalan kişilerin mağdur olması önlenmektedir. Yani aslında kredilerde hayat sigorta banka için olduğu kadar kredi kullanan kişinin kendisi içinde son derece yararlıdır.

Kredinin vadesinden önce kapatılması durumunda ise kredilerde hayat sigortası iadesi gündeme gelmektedir. Banka hayat sigortasını kredinin vadesine göre hesapladığı için kredinin zamanından önce kapatılması durumunda fazla ödenen hayat sigortası priminin iade edilmesi gerekir. Ancak bankalar kredi kullanan kişilerin böyle bir talebi olmaması halinde hayat sigortasını iptal etmediği için prim iadesi yapılmamaktadır.Kullandığınız krediyi erken kapatmanız halinde şubenize yazılı bir dilekçe ile başvuruda bulunarak hayat sigortası iadesini talep edebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası ev kredisi

Garanti Bankası ev kredisi alanında ülkemizde en profesyonel hizmet sunan bankalardan biridir. Garanti Mortgage sistemi üzerinden kredi işlemlerini yöneten Garanti Bankası her biri alanında uzman müşteri temsilcileri ile ihtiyaçlarınıza yönelik kredi paketinizi belirlemenize yardımcı olmaktadır.

16 Temmuz 2013
Denizbank Ev Kredisi

Denizbank ev kredisi ile hep hayalini kurduğunuz eve hemen bugün sahip olurken ödemesini taksitlerle zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank ev kredileri için kredikazan.com sitemizden detaylı bilgi alabilir ve konut kredisi başvuru işlemlerinizi çok daha düşük faiz oranları ile gerçekleştirebilirsiniz. 

3 Temmuz 2013
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Konut kredisi dosya masrafı

Konut kredisi kullanan kişilerin tamamından bankalar konut kredisi dosya masrafı adı altında bazı yasal olmayan kesintilerde bulunmaktadır. Bu kesintiler yapılan son düzenlemeler ile beraber hak sahiplerine iade edilmeye başlanmıştır. Ancak pek çok kişi dava açma konusunda isteksiz davranmakta ve hakkı olduğu halde paralarını alamamaktadır.

2 Temmuz 2013
Taşıt kredisinde hayat sigortası zorunlu mu?

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerin en çok itiraz ettikleri konulardan biride hayat sigortası masrafladır. Bankalar özellikle de uzun vadeli araç kredisi başvurularında kredi kullanan kişilerin hayat sigortası yaptırmasını talep etmektedir. 

9 Haziran 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama