İşsizlik sigortalı kredi

İşsizlik sigortalı kredi işten çıkarılma durumlarında kredi çeken kişilerin sigorta kapsamında bulunan kredi ödemesinin güvence altına alınmasıdır. Yani kredi çeken kişi kredi başvurusunda işsizlik sigortası yaptırmak istediğini beyan ederse düşük bir fark ödeyerek kendisini güvence altına alabilir.

19 Kasım 2012
İşsizlik sigortalı kredi

İşsizlik sigortalı kredi işten çıkarılma durumlarında kredi çeken kişilerin sigorta kapsamında bulunan kredi ödemesinin güvence altına alınmasıdır. Yani kredi çeken kişi kredi başvurusunda işsizlik sigortası yaptırmak istediğini beyan ederse düşük bir fark ödeyerek kendisini güvence altına alabilir.

Böylelikle özel sektörde çalıştığı için kredi kullanmaktan çekinen kişilerin güvence altına alınarak daha rahat kredi çekmeleri sağlanmaktadır. İşsizlik sigortası kredi çeken kişiler tarafından genelde talep görmese de özel sektörde çalışan kişiler her an işten çıkarılma riski ile karşı karşıya olduğu için bu gibi durumlarda kendilerini güvence altına almak için mutlaka işsizlik sigortalı kredi kampanyalarından yararlanmalıdır.

Özellikle de uzun vadeli ve yüksek taksit tutarlı kredilerde işsizlik sigortalı krediler tercih edilmelidir. Konut kredisi uzun vadeli kredi olduğu için bankalar işsizlik sigortalı konut kredisi paketleri ile hem kendilerini hem de müşterilerini güvence altına almak istemektedirler. Ancak ne yazık ki ülkemizde sigorta bilinci henüz oluşmadığı için pek çok kişi işsizlik sigortalı kredi kullanımına yaklaşmamaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası ev kredisi

Garanti Bankası ev kredisi alanında ülkemizde en profesyonel hizmet sunan bankalardan biridir. Garanti Mortgage sistemi üzerinden kredi işlemlerini yöneten Garanti Bankası her biri alanında uzman müşteri temsilcileri ile ihtiyaçlarınıza yönelik kredi paketinizi belirlemenize yardımcı olmaktadır.

16 Temmuz 2013
Denizbank Ev Kredisi

Denizbank ev kredisi ile hep hayalini kurduğunuz eve hemen bugün sahip olurken ödemesini taksitlerle zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank ev kredileri için kredikazan.com sitemizden detaylı bilgi alabilir ve konut kredisi başvuru işlemlerinizi çok daha düşük faiz oranları ile gerçekleştirebilirsiniz. 

3 Temmuz 2013
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Konut kredisi dosya masrafı

Konut kredisi kullanan kişilerin tamamından bankalar konut kredisi dosya masrafı adı altında bazı yasal olmayan kesintilerde bulunmaktadır. Bu kesintiler yapılan son düzenlemeler ile beraber hak sahiplerine iade edilmeye başlanmıştır. Ancak pek çok kişi dava açma konusunda isteksiz davranmakta ve hakkı olduğu halde paralarını alamamaktadır.

2 Temmuz 2013
Konut kredisi zorunlu konut sigortası

Yaşanan büyük depremlerin ardından konut sigortası ülkemizde zorunlu hale getirilmiş ve depremin yaratacağı büyük maddi yük azaltılmaya çalışılmıştır. Ancak ülkemizde halen sigorta bilincinin tam olarak yerleşmemiş olması nedeni ile sigortalı olan konut sayısı ne yazık ki çok düşüktür. Bu nedenle kredi ile satın alınan konutların sigortalanması konusunda büyük bir hassasiyet gösterilmektedir. 

5 Mayıs 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama