Değişken faizli kredi nedir?

Değişken faizli kredi faiz oranının kredi süresi boyunca standart olarak belirlenmediği kredi türlerini içermektedir. Ülkemizde ekonominin çok değişken olması nedeni ile sabit faizli kredi paketleri tercih edilmekte olup özellikle de konut kredisi değişken faizli kredi paketleri için uygun krediler değildir.

21 Kasım 2012
Değişken faizli kredi nedir?

Değişken faizli kredi faiz oranının kredi süresi boyunca standart olarak belirlenmediği kredi türlerini içermektedir. Ülkemizde ekonominin çok değişken olması nedeni ile sabit faizli kredi paketleri tercih edilmekte olup özellikle de konut kredisi değişken faizli kredi paketleri için uygun krediler değildir.

Değişken faizli kredi risk üstlenilmesi gereken kredi paketleridir. Ülkemizde en çok kullanılan değişken faizli kredi türleri değişken faizli konut kredisi türleridir. Değişken faizli kredi kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kredinin maddeleridir. Çünkü Akbank değişken faizli konut kredisi paketinde olduğu gibi bu tip kredilerin bir çoğunda tüketiciler faiz indiriminden yararlanırken yükselen faiz oranlarına karşı da korunulmaktadır.

Ancak konut kredisi faiz oranı değişken olarak seçildiği anda güncellenme yapılan yıl içerisinde eğer sözleşmenizde bu tip bir madde yok ise kredi faiz oranınız yükselecek ve bu da sizin zarar görmenize neden olacaktır. Değişken faizli konut kredisi hesaplama işleminde mutlaka mevcut risklere karşı koruma sağlanması ya da çok temkinli davranılması gerekmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Konut Kredisi Veren Bankalar

Garanti Bankası, İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Bankası konut kredisi veren bankalar arasında akla ilk gelenlerdendir. Özellikle de Garanti Bankası konut kredisi sunmuş olduğu uzman mortgage sistemi sayesinde çok daha fazla tercih edilmektedir. 

18 Nisan 2013
Konut Kredisi TEB

Konut kredisi TEB tarafından son derece uygun faiz oranları ile sunulmaktadır. TEB konut kredisi paketleri uygun faiz oranlarının yanı sıra ayrıca esnek ödeme vadeleri ve anlaşmalı konut projeleri ile de dikkat çekmektedir. 

4 Nisan 2013
Konut Kredisi Peşin Ödeme

Konut kredisi peşin ödeme konusunda pek çok kişinin soruları bulunmaktadır. Konut kredisi erken ödeme cezası uygulanması nedeni ile konut kredisini vadesinden önce kapatmak için başvuruda bulunmadan önce mutlaka hesaplamaların yapılması ve bu hesaplamalar sonucunda karar verilmesi büyük önem taşımaktadır. 

18 Mart 2013
Konut Kredisi Ödeme Planı

Konut kredisi ödeme planı hem ödemelerinizi takip etmeniz açısından hem de kalan ana para bakiyenizi her zaman bilmenizi sağlaması açısından büyük bir öneme sahiptir. Böylelikle konut kredisi ödeme planı değişikliği yapmak istediğiniz anda bu durumun sizin lehinize olan avantajını çok daha rahat belirleyebilirsiniz. 

15 Mart 2013
Konut Kredisi Ne Kadar Zamanda Çıkar?

Konut kredisi başvurusunda bulunan kişilerin en çok merak ettikleri sorulardan biride “konut kredisi ne kadar zamanda çıkar?” sorusudur. Konut kredisi onay süreci bankalar arasında çok büyük farklılıklar göstermektedir. Bazı bankalar konut kredisine çok kolay onay verirken bazı bankaların kredi istihbarat süreli son derece uzun olabilmektedir. 

14 Mart 2013
Konut kredisi İş Bankası

Konut kredisi İş Bankası tarafından sunulan hizmetler arasında en çok tercih edilenlerden biridir. İş bankası konut kredisi paketlerini bu kadar cazip kılan düşük faiz oranları sunulmasının yanı sıra farklı ihtiyaçlara yönelik çeşitli seçeneklerin sunulmasıdır.

25 Ocak 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama