İhtiyaç kredisi borcu ödenmezse ne olur?

İhtiyaç kredisi kullanım oranlarının artması ile beraber ihtiyaç kredisi yapılandırma başvurusunda bulunan kişilerin de sayıları artmaktadır. Ancak gerçekleştirdiği yeniden yapılandırma işlemine rağmen borcunu ödeyemeyen pek çok kişi bulunmaktadır. Peki ihtiyaç kredisi borcu ödenmezse ne olur?

17 Aralık 2012
İhtiyaç kredisi borcu ödenmezse ne olur?

İhtiyaç kredisi kullanım oranlarının artması ile beraber ihtiyaç kredisi yapılandırma başvurusunda bulunan kişilerin de sayıları artmaktadır. Ancak gerçekleştirdiği yeniden yapılandırma işlemine rağmen borcunu ödeyemeyen pek çok kişi bulunmaktadır. Peki ihtiyaç kredisi borcu ödenmezse ne olur?

Kredi borcu ödeme işlemi bankalar tarafından büyük bir titizlik ile takip edilmektedir. Kredi borcu ödenmezse banka ilk ay borcunu ödemeyen müşterisine ihtar çekmekte ancak ihtara rağmen kredi borcu ikinci ay yine ödenmezse yasal takip için son bir uyarıda bulunmaktadır. Bankanın gerçekleştirdiği iki ihtara rağmen 3. ayın sonunda da kredi ödemesi gerçekleştirilmezse banka borcun takibini yasal temsilcisine iletmekte ve borcun üzerine avukat masrafı da eklenmektedir.

Kredi borcu ödememe cezası olarak kişilere uygulanacak ilk yaptırım adlarının kara listeye eklenmesidir. Kara listede bulunan bir kişinin kredi kartı ya da kredi kullanması mümkün değildir. Çünkü tüm bankalar kara listede bulunan kişilerin bu tip başvurularını reddetmektedir. Ayrıca yasal süreç boyunca banka borcun tahsili için elindeki her türlü kozu kullanacak ve yasal haklarını yerine getirecektir.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt kredisi borcu sorgulama

Taşıt kredisi kullanılarak satın alınan aracın ruhsatına banka tarafından rehin ibaresi işlenmektedir. Bu aracın satışı halinde aracın yeni sahibine bankanın araç üzerinde hak sahibi olduğunu anlaması için hem bir mesaj niteliğinde hem de kredi çeken kişinin ödemelerini düzenli olarak gerçekleştirmemesi halinde bankanın aracı satma hakkını kullanmasını sağlaması açısından garanti olarak görülmektedir. 

5 Mayıs 2013
Konut kredisi zorunlu konut sigortası

Yaşanan büyük depremlerin ardından konut sigortası ülkemizde zorunlu hale getirilmiş ve depremin yaratacağı büyük maddi yük azaltılmaya çalışılmıştır. Ancak ülkemizde halen sigorta bilincinin tam olarak yerleşmemiş olması nedeni ile sigortalı olan konut sayısı ne yazık ki çok düşüktür. Bu nedenle kredi ile satın alınan konutların sigortalanması konusunda büyük bir hassasiyet gösterilmektedir.

2 Mayıs 2013
Konut kredisi zorunlu hayat sigortası

Konut kredisi kullanan kişilerin en çok tereddüt yaşadıkları konuların başında hayat sigortası gelmektedir. Konut kredisi kullanırken hayat sigortası yaptırılması kanunen bir zorunluluk olmamakla beraber bankalar konut kredisi dönüşlerini güvence altına alabilmek adına hayat sigortası yaptırmayan kişilerin konut kredisi onayı vermemektedirler. 

2 Mayıs 2013
Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Taşıt kredisinin avantajları bulunduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin birçoğu taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ikilemine düşmektedir. 

29 Mart 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama