İhtiyaç kredisi devretme

İhtiyaç kredisi devretme işlemi hakkında yürütülen çalışmalar ile bu konuda ilerlemelerin yaşandığı bilinmektedir. Özellikle de bordrosu olmadığı için tanıdıklarına kredi çeken kişiler bu konuda son derece zorlanmakta ve borcun ödenmemesi halinde ihtiyaç kredisi devretme imkanlarını aramaktadır.

21 Aralık 2012
İhtiyaç kredisi devretme

İhtiyaç kredisi devretme işlemi hakkında yürütülen çalışmalar ile bu konuda ilerlemelerin yaşandığı bilinmektedir. Özellikle de bordrosu olmadığı için tanıdıklarına kredi çeken kişiler bu konuda son derece zorlanmakta ve borcun ödenmemesi halinde ihtiyaç kredisi devretme imkanlarını aramaktadır.

İhtiyaç kredisi devretme konusunda bankaların kesin tavırları bulunmakta ve bu talebi kesinlikle kabul etmemektedirler. Ancak bir avukata başvuruda bulunarak durumunuzu açıklayarak dava açılmasını sağlayabilirsiniz. Davada mutlaka kredi konusu borcun bir başkası için kullanıldığı kanıtlanmalıdır. Ayrıca bankanın bu konuda rıza göstermesi gerekir.

İhtiyaç kredisi devri konusunda krediyi sizden daha rahat şekilde ödeyecek aylık gelire sahip ve kredi puanı yüksek birinin başvurusu halinde banka kolaylık gösterecek ve kredinin devrini onaylayacaktır. Ancak bankanın devri kabul etmediği durumlarda ne yazık ki dava açan tarafın kazanma şansı son derece düşüktür. Bu nedenle krediye kefil olmak konusunda iki kere düşünmeniz ve başkası adına kredi çekmek konusunda kesinlikle duygusal davranmamasın gerekmektedir. Çünkü rızanız ile gerçekleşen bu tip durumlarda yargı bankaların tarafında yer almaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Taşıt kredisinin avantajları bulunduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin birçoğu taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ikilemine düşmektedir. 

29 Mart 2013
Taşıt Kredisi Araç Yaşı

İkinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu taşıt kredisi araç yaşı sınırlamasıdır. İkinci el araç kredileri için uygulanan araç kredisi yaş sınırlaması bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak bankalar en fazla 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanım imkanı sunmaktadır. 

26 Mart 2013
Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Günümüzde geliştirilen kredi istihbaratı sayesinde bankalar sadece T.C. kimlik bilgileri üzerinden dakikalar içerisinde kredi onayı vermektedir. Taşıt kredisi gibi daha yüksek miktarlı kredilerde ise yürütülen istihbarata daha derin olduğu için kredi onay süresi uzayabilmektedir. Peki taşıt kredisi kaç günde çıkar? Taşıt kredisi onay süresi kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi puanına göre belirlenmektedir. Kredi

26 Mart 2013
Konut Kredisi Peşinatsız

Konut kredisi peşinatsız olarak ne yazık ki kullandırılamamaktadır. Bankaların büyük çoğunluğu satın alınmak istenen konutun yüzde 70’i kadar olan tutar için kredi onayı verirken bazı bankalarda bu oran yüzde 80’lere kadar çıkabilmektedir. 

15 Mart 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama