İhtiyaç kredisi ne kadar hayatımızda ?

Türkiye Bankalar Birliği, Google ve KrediKazan.com verileriyle ihtiyaç kredisine bir bakış

11 Aralık 2011

Belki bir çoğumuz düşünüyoruz:  sadece ben mi  kredi arıyorum diye.  Bugünkü yazımda ihtiyaç kredisinin hayatımıza ne kadar temas ettiğini rakamlarla paylaşmaya çalışacağım. Göreceksiniz ki ihtiyaç kredisi arıyorsanız yalnız değilsiniz.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) verilerine göre ihtiyaç kredisi
En son yayımlanan  “Eylül 2011 - Tüketici Kredileri ve Konut Kredileri” raporuna göre Temmuz – Eylül 2011 aralığında ihtiyaç kredisi kullananlar kervanına  1.836.138 kişi daha katılmış. Eylül sonu itibarı ile 9.064.470 kişi her ay ihtiyaç kredisi taksidi ödüyor.  Seçmen sayımız (2011 yurtiçi seçmen sayımız 50.189.930) üzerinden  bir hesaplama yaparsak  aşağı yukarı her 5 kişiden biri her ay kredi taksidi ödüyor.

Google verilerine göre ihtiyaç kredisi
İhtiyaç kredisi anahtar kelimesi farklı varyasyonlarla Google’da aylık ortalama 246.000 kere aranıyor.  TBB verileriyle Google verilerini karşılaştırdığımızda halkımızın kredi başvurusu için internet yerine banka şubelerini tercih etmeye devam ettiğini varsayabiliriz.
Google arama trendlerine göre “ihtiyaç kredisi” araması en çok Zonguldak, İçel ve Hatay’dan geliyor.  İhtiyaç kredisi Google Arama Trendleri için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.
ihtiyaç kredisi google arama trendleri

KrediKazan.com verilerine göre ihtiyaç kredisi
Yayına başladığımız ilk günden bugüne anlaşmalı bankalarımıza yönlendirdiğimiz ihtiyaç kredi başvurularını dikkate aldığımızda ziyaretçilerimiz sırasıyla en çok

  1. 36 ay 5.000 TL
  2. 24 ay 5.000 TL
  3. 36 ay 10.000 TL kredi başvurusu teşebbüsünde bulunmuşlar.

Size Youtube’a ihtiyaç kredisi diye yazdığınızda ilk çıkan Halkbank reklamıyla veda ediyorum.


Huzurlu ve bol paralı günler dileğiyle…

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Taşıt Kredisi Mi İhtiyaç Kredisi Mi?

Taşıt kredisinin avantajları bulunduğu kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Bu nedenle araç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin birçoğu taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi ikilemine düşmektedir. 

29 Mart 2013
Taşıt Kredisi Araç Yaşı

İkinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu taşıt kredisi araç yaşı sınırlamasıdır. İkinci el araç kredileri için uygulanan araç kredisi yaş sınırlaması bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber ortalama olarak bankalar en fazla 5 yaşa kadar olan araçlara kredi kullanım imkanı sunmaktadır. 

26 Mart 2013
Taşıt Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Günümüzde geliştirilen kredi istihbaratı sayesinde bankalar sadece T.C. kimlik bilgileri üzerinden dakikalar içerisinde kredi onayı vermektedir. Taşıt kredisi gibi daha yüksek miktarlı kredilerde ise yürütülen istihbarata daha derin olduğu için kredi onay süresi uzayabilmektedir. Peki taşıt kredisi kaç günde çıkar? Taşıt kredisi onay süresi kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi puanına göre belirlenmektedir. Kredi

26 Mart 2013
Konut Kredisi Peşinatsız

Konut kredisi peşinatsız olarak ne yazık ki kullandırılamamaktadır. Bankaların büyük çoğunluğu satın alınmak istenen konutun yüzde 70’i kadar olan tutar için kredi onayı verirken bazı bankalarda bu oran yüzde 80’lere kadar çıkabilmektedir. 

15 Mart 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama