Konut Kredisi Nasıl Yapılandırılır?

Kullanılan konut kredisinin düşen faiz oranları ile ya da vade tarihlerinin değiştirilmesi sonucu yeniden hesaplanmasına konut kredisi yapılandırılması adı verilmektedir. Peki konut kredisi nasıl yapılandırılır?

12 Mart 2013
Konut Kredisi Nasıl Yapılandırılır?

Kullanılan konut kredisinin düşen faiz oranları ile ya da vade tarihlerinin değiştirilmesi sonucu yeniden hesaplanmasına konut kredisi yapılandırılması adı verilmektedir. Peki konut kredisi nasıl yapılandırılır?


Konut kredisi yapılandırılması iki türlü yapılmaktadır. Bunlardan ilki kredinin kullanıldığı bankaya başvuruda bulunularak gerçekleştirilir. Konut kredisi kullandığınız bankaya başvuruda bulunarak kredinizin yeni faiz oranları üzerinden hesaplanmasını talep ederek konut kredisi yapılandırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


Bir diğer yapabileceğiniz işlem ise konut kredisi kullandığınız bankanın dışında bir başka bankaya başvuruda bulunarak kredinin transfer edilmesini talep etmektedir. Bu transfer sürecinde yeni bankanızın konut kredisi faiz oranları üzerinden krediniz yeniden yapılandırılacak ve talep ederseniz konut kredisi vadesi üzerinde de değişiklik yapılacaktır. Konut kredisi yapılandırma hesaplaması yaparak size en uygun yapılandırma koşulunu sunan bankayı belirleyebilirsiniz. Bankaların bu işlem sonucunda tahsil ettikleri konut kredisi yapılandırma masrafı ise mahkemeler tarafından haksız bulunmaktadır. Bu nedenle konut kredisi yeniden yapılandırma iadesi için dava açarak bankaya ödediğiniz bu tutarı tahsil edebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Garanti Bankası ev kredisi

Garanti Bankası ev kredisi alanında ülkemizde en profesyonel hizmet sunan bankalardan biridir. Garanti Mortgage sistemi üzerinden kredi işlemlerini yöneten Garanti Bankası her biri alanında uzman müşteri temsilcileri ile ihtiyaçlarınıza yönelik kredi paketinizi belirlemenize yardımcı olmaktadır.

16 Temmuz 2013
Denizbank Ev Kredisi

Denizbank ev kredisi ile hep hayalini kurduğunuz eve hemen bugün sahip olurken ödemesini taksitlerle zorlanmadan gerçekleştirebilirsiniz. Denizbank ev kredileri için kredikazan.com sitemizden detaylı bilgi alabilir ve konut kredisi başvuru işlemlerinizi çok daha düşük faiz oranları ile gerçekleştirebilirsiniz. 

3 Temmuz 2013
Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi

Garanti Bankası kamu çalışanlarına kredi imkanı sunmaya devam ediyor. Kamu çalışanıysanız ve nakit desteğe ihtiyaç duyuyorsanız sizde hemen kredikazan.com sitemiz üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir, ihtiyaçlarınızı ertelemeden hemen sahip olabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
İhtiyaç kredisi dosya masrafı iade

Konut kredisi dosya masrafı iade işlemlerinin başlaması ile beraber ihtiyaç kredisi kullanan kişiler içinde umut ışığı doğmuştur. Pek çok kişi ne yazık ki dosya masrafı iadesi için sadece konut kredisi kullanan kişilerin talepte bulunabileceklerini düşünmektedir. Oysaki bankadan kredi kullanırken dosya masrafı ödeyen herkes bu haktan yararlanabilmekte ve dosya masrafı iadesi için bankalara dava açabilmektedir.

2 Temmuz 2013
Konut kredisi dosya masrafı

Konut kredisi kullanan kişilerin tamamından bankalar konut kredisi dosya masrafı adı altında bazı yasal olmayan kesintilerde bulunmaktadır. Bu kesintiler yapılan son düzenlemeler ile beraber hak sahiplerine iade edilmeye başlanmıştır. Ancak pek çok kişi dava açma konusunda isteksiz davranmakta ve hakkı olduğu halde paralarını alamamaktadır.

2 Temmuz 2013
Konut kredisi zorunlu konut sigortası

Yaşanan büyük depremlerin ardından konut sigortası ülkemizde zorunlu hale getirilmiş ve depremin yaratacağı büyük maddi yük azaltılmaya çalışılmıştır. Ancak ülkemizde halen sigorta bilincinin tam olarak yerleşmemiş olması nedeni ile sigortalı olan konut sayısı ne yazık ki çok düşüktür. Bu nedenle kredi ile satın alınan konutların sigortalanması konusunda büyük bir hassasiyet gösterilmektedir. 

5 Mayıs 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama