Kredi kartı talebim olmadan banka kredi kartı gönderdi ne yapmalıyım ?

Bankalar sizin talebiniz olmadan size kredi kartı gönderemezler. Bu konuda kanun çok açık.

19 Mayıs 2012

 

1.3.2006 tarih ve 26095 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 5464 sayılı Banka kartları ve Kredi Kartları Kanunu'nun "Kart çıkarma ve buna ilişkin yükümlülükler"e ilişkin 8 inci maddesinin birinci fıkrasında çok açık bir ifadeyle belirtilmiştir ki "Kart çıkaran kuruluşlar, talepte bulunmayan veya sözleşme imzalamayan kişiler adına hiçbir şekil ve surette kart veremezler.”

Kredi kartı talep etmediğiniz veya sözleşme imzalamadığınız bir durumda tarafınıza kart gönderilmişse, size kart gönderen bankayı BDDK'ya şikayet edebilirsiniz.

BDDK sitesinde bulunan ilgili bölümü aşağıda okuyabilirsiniz.

"Talepte bulunmamış veya sözleşme imzalamamış olmanıza rağmen tarafınıza kart verilmiş ise; varsa iddianızı ispatlayıcı somut bilgi ve belgelerle birlikte, ıslak imzalı bir dilekçe ile Kurumumuza başvuruda bulunulması halinde konu mevzuata aykırılık bakımından değerlendirilecektir."

http://www.bddk.gov.tr/WebSitesi/turkce/Kurum_Bilgileri/SSS/10545sikayet2.pdf

Böyle bir mağduriyetle karşılaşmamanız dileğiyle.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Finansbank Cepten Kredi Kartı Başvurusu

Finansbank kredi kartı ürünleri anlaşmalı nokta sayısını her gün artırmayı sürdürürken düzenlenen kampanyalar sayesinde Finansbank kredi kartı başvurusu yapan kişilerin sayıları da artmaya devam ediyor. Başta Card Finans olmak üzere Fix Card ve Taraftar kredi kartları gibi pek çok seçenek sunan Finansbank kredi kartları içerisinden kendinize en uygun olanı seçtikten sonra hemen kredi kartı başvurusu işleminizi gerçekleştirebilirsi

9 Temmuz 2013
Denizbank Bonus Kart

Denizbank’ın Garanti Bankası ile ortaklaşa yürüttüğü Denizbank Bonus Kart ile artık sizde kredi kartı ile alışveriş yaparken harcadıkça kazanabilecekseniz. Deniz Bonus kartınız ile bonus para kazanmanın yanı sıra alışverişlerinizi taksitle yapma, taksit erteleme ve akaryakıt kampanyaları ile bedava alışveriş gibi pek çok fırsattan da yararlanabilirsiniz.

2 Temmuz 2013
Axess limit artırma

Ülkemizde kullanılan kredi kartları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Axess kredi kartı kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır. Axess kredi kartı kartı chip para uygulaması sayesinde harcadıkça kazanmanızı sağlarken ayrıca düzenlediği kampanyalar ile de taksitli alışveriş imkanı sunmaktadır.

23 Kasım 2012
Kredi kartının son kullanma tarihi

Her ürünün olduğu gibi kredi kartlarının da son kullanma tarihleri bulunmaktadır. Peki kredi kartının son kullanma tarihi nerede yazar?  Her kredi kartının son kullanma tarihi kredi kartının ön yüzünde kredi kartı numarası hanesinin altında ay ve yıl (yılın son iki hanesi şeklinde) olarak yazılmaktadır. Kredi kartının son kullanma tarihini öğrenme işlemi için kartınızın ön yüzüne bakmanız yeterli olacaktır.

22 Kasım 2012
Şimdi al 2013’te öde

Yeni yıla girmemize sayılı günler kala bankalar hem kredi hem de kredi kartı ürünlerinde şimdi al 2013’te öde kampanyalarına başladılar. Özellikle de kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin yakından takip ettikleri ertelemeli kredi kampanyaları büyük ilgi görürken ödemelerini ötelemek isteyen kişiler alışverişlerde bu tip kampanyalar gerçekleştiren kredi kartı markalarını tercih ediyorlar.

12 Kasım 2012
Kredi kartı dolandırıcılığı

Kredi kartı dolandırıcılığı ne yazık ki günlük hayatta karşılaşabileceğimiz son derece riskli bir durumdur. Kredi kartı dolandırıcılığına karşı bankaların gereken önlemleri almalarına rağmen dolandırıcılar buldukları yeni yöntemler ile insanların canlarını yakmayı sürdürmektedir.

5 Kasım 2012

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama