SSK Hizmet Dökümü Bilgilerime Nasıl Ulaşırım?

Bu günkü yazımızda SSK Hizmet dökümünü bilgilerimize nasıl ulaşabileceğimizi sizlerle paylaşacağız.

22 Mayıs 2012

Bankalar kredi vermeden önce Sosyal Güvenlik kaydımızın olup olmadığına bakarlar.

SSK ödemelerinizin düzenli olarak yapılıp yapılmadığını merak ediyorsanız, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'nun ücretsiz hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Öncelikli olarak Sosyal Güvenlik Kurumu'na ait aşağıdaki linke tıklamanız gerekmektedir.

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

Sırasıyla aşağıdaki alanları doldurmalısınız

  1. T.C Kimlik No
  2. Nüfus İl
  3. Cilt No
  4. Doğum Yılı
  5. Güvenlik Kodu (Bu alana bir üst satırda gördüğünüz kodu yazacaksınız)

Formu doldurduktan sonra "SORGULA" düğmesine basarak hizmet dökümüzü görüntüleyebilirsiniz.

 

 

Sağlıklı ve bol paralı günler dileğiyle.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Taşıt kredisini kimler alabilir?

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişiler taşıt kredisini kimler alabilir diye merak etmektedir. Taşıt kredisi başvurusu için aranılan şartlara sahip olan herkes araç kredisi başvurusu işleminde bulunma hakkına sahiptir. 

13 Mayıs 2013
Taşıt kredisi başvuru şartları

Günümüzde bankaların birbirleri ile olan yüksek rekabetleri kredi kullanmak isteyen kişilere her türlü kolaylığın sunulmasını sağlamaktadır. Eskiden bankalar memur kefili olmayan kişilere kesinlikle kredi kullandırmazken günümüzde ise sadece cep telefonundan kısa mesaj yollayarak kredi başvurusunda bulunulabilmektedir. 

5 Mayıs 2013
Konut Kredisi Neden Çıkmaz?

Kanunen 18 yaşını dolduran ve aylık gelirini belgeleyebilen herkesin konut kredisi başvurusunda bulunma hakkı bulunmaktadır. Ancak kişilerin kredi başvurusunda bulunma hakkı bulunduğu gibi bankaların da bu başvuruları reddetme hakkı her zaman bulunmaktadır. Peki konut kredisi neden çıkmaz?

13 Mart 2013
Konut kredisi için gerekli evraklar

Konut kredisi için gevrekli evraklar bankalar arasında farklılıklar göstermekle beraber tüm bankalar tarafından istenen standart evraklar da bulunmaktadır. Konut kredisi başvuru işleminde istenen evraklardan ilki krediye konu olan evin tapusudur. Bankalar kredi kullandırımlarında tapu üzerine ipotek koydukları için tapusuz konutlara kredi vermemektedirler.

9 Mart 2013
Kara listedeyim araç kredisi alabilir miyim?

Kara liste bankalar tarafından oluşturulan özel bir listedir. Bu listenin içerisinde bankadan kredi çeken ya da kredi kartı kullanan ancak ödemelerini düzenli olarak yapmayarak takibe düşen kişiler yer almaktadır. Kara listeye giren kişiler borçlarını ödeseler dahi belirli bir süre isimleri yine de kara liste de yer almaktadır.

19 Şubat 2013
Araç kredisi kefilliği

Araç kredisi kefilliği artık birçok banka tarafından istenmemektedir. Özellikle de sıfır araç kredisi kullanmak isteyen kişilerden bankalar kefil talep etmemekte ve sadece araç ruhsatına rehin koymayı yeterli bulmaktadır. 

4 Şubat 2013

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama