Kredi kartı borcu taksitlendirme

Kredi kartı bilinçli kullanıldığı takdirde her yönü ile tüketicinin lehine olan bir ödeme aracıdır. Ancak bazen hesapsızca yapılan alışverişler sonucu biriken ödemeler ve aylık bütçeyi aşan harcamalar kredi kartlarının zamanla birer borç batağına dönüşmesine neden olur.

24 Haziran 2012
 Kredi kartı borcu taksitlendirme

Kredi kartı bilinçli kullanıldığı takdirde her yönü ile tüketicinin lehine olan bir ödeme aracıdır. Ancak bazen hesapsızca yapılan alışverişler sonucu biriken ödemeler ve aylık bütçeyi aşan harcamalar kredi kartlarının zamanla birer borç batağına dönüşmesine neden olur.

Kredi kartı borcu o ay için tamami ile kapatılamadıysa kartın borcu kapatılana kadar kesinlikle o kart ile bir daha harcama yapılmaması gerekir. Buna dikkat edilmediği takdirde kredi kartı borcunuz sürekli olarak artış gösterirken bir süre sonra sizin yatırdığınız para artık kredi kartı faizi için bile yetersiz kalmaya başlar. Eğer kredi kartı borcunuz biriktiyse ve siz ödeyemeyecek hale geldiyseniz bankaların size sunduğu ilk çözüm yolu kredi kartı borcu taksitlendirme yöntemidir. Bu yöntem ile kredi kartı borcunuz yeniden hesaplanır ve üzerine belirli bir oranda faiz konularak aylık taksitlere bölünür. Böylelikle size ödeme kolaylığı tanınmış olurken banka faiz geliri elde etmiş olur. Eğer çalıştığınız banka böyle bir imkan sunmuyor ise kredi kartı borç transferi başvurusunda bulunarak kredi kartı borcunuzu bir başka bankada taksitlendirebilirsiniz.

Kredi kartı borç transferi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu kredi faiz oranının yanı sıra sizden talep edilen kredi dosya masrafı bedelidir. Bazı bankalar kredi faiz oranlarını daha düşük tutarak müşterileri kendi bankalarına çekerken kredi dosya masrafı bedelini yüksek tutarak bu farkı fazlası ile çıkarmaktadırlar. Bu nedenle kredi kartı borç transferi yaparken tüm masrafları sormayı unutmayınız. Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi gerçekleştirdikten sonra kredi kartınız kalan limitiniz dahilinde kullanıma açılırken taksit tutarları her ay düzenli olarak kredi kartı ekstrenize yansıtılır. Bu gibi durumlara düşmemek için mutlaka kredi kartı ile harcama yaparken dikkatli olunmalı ve kredi kartı kampanyaları gibi tuzaklara düşmemelisiniz. Kredi kartı borcunu artıran en önemli faktör yapılan taksitli alışverişlerdir. Kredi kartı taksitli nakit avans çekimi ve kredi kartından nakit çekimi de yapılan büyük hatalar arasında yer alır. Özellikle de ödeyemediğiniz kredi kartının asgari ödeme tutarını bir başka bankaya ait kredi kartınden çekerek yatırmak yapabileceğiniz en büyük yanlıştır. Bu sistem ilk başlarda yürüyor gibi görünse bile 2 – 3 ay sonra kartlarınızın limiti dolduğu anda kendinizi daha büyük bir sorunun içerisinde bulabilirsiniz...

Bunlar da ilginizi çekebilir
Axess limit artırma

Ülkemizde kullanılan kredi kartları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Axess kredi kartı kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır. Axess kredi kartı kartı chip para uygulaması sayesinde harcadıkça kazanmanızı sağlarken ayrıca düzenlediği kampanyalar ile de taksitli alışveriş imkanı sunmaktadır.

23 Kasım 2012
Kredi kartının son kullanma tarihi

Her ürünün olduğu gibi kredi kartlarının da son kullanma tarihleri bulunmaktadır. Peki kredi kartının son kullanma tarihi nerede yazar?  Her kredi kartının son kullanma tarihi kredi kartının ön yüzünde kredi kartı numarası hanesinin altında ay ve yıl (yılın son iki hanesi şeklinde) olarak yazılmaktadır. Kredi kartının son kullanma tarihini öğrenme işlemi için kartınızın ön yüzüne bakmanız yeterli olacaktır.

22 Kasım 2012
Şimdi al 2013’te öde

Yeni yıla girmemize sayılı günler kala bankalar hem kredi hem de kredi kartı ürünlerinde şimdi al 2013’te öde kampanyalarına başladılar. Özellikle de kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin yakından takip ettikleri ertelemeli kredi kampanyaları büyük ilgi görürken ödemelerini ötelemek isteyen kişiler alışverişlerde bu tip kampanyalar gerçekleştiren kredi kartı markalarını tercih ediyorlar.

12 Kasım 2012
Kredi kartı dolandırıcılığı

Kredi kartı dolandırıcılığı ne yazık ki günlük hayatta karşılaşabileceğimiz son derece riskli bir durumdur. Kredi kartı dolandırıcılığına karşı bankaların gereken önlemleri almalarına rağmen dolandırıcılar buldukları yeni yöntemler ile insanların canlarını yakmayı sürdürmektedir.

5 Kasım 2012
Kredi kartından para çekilir mi?

Kredi kartından para çekmek mümkündür. Bunun için kredi kartınızın ait olduğu ya da anlaşmalı olarak hizmet sunduğu bir bankamatiği kullanabilirsiniz. Ancak anlaşmalı bankamatikler üzerinden yapılan işlemlerde ek masraf ödemeniz gerektiğini unutmayın.

23 Ekim 2012
Garanti Bankası kredi kartı başvurusu

Garanti Bankası ülkemizde ki ilk para biriktiren kredi kartı sistemini kuran bankalar arasında yer almaktadır. Kurduğu sistem sayesinde müşterilerinin harcadıkça kazanmasını sağlayan Garanti Bankası ayrıca düzenlediği kredi kartı kampanyaları sayesinde bir çok avantaj sunmaktadır.

22 Ekim 2012

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama