İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Taşıt Kredisi, Bankaların Kredileri hakkında en son haberler KrediKazan'da

Haberler


Banka kredilerinde düşüş sinyali var

Krediler, haftalık bazdaki yüzde 0.42 artış hızıyla, büyüme hızındaki düşüşün sinyallerini veriyor
2 Ağustos 2011

'Konut almak isteyenler elini çabuk tutsun!'

Konut kredisi faizlerindeki yükselişin yanı sıra başta demir olmak üzere inşaat birim maliyetlerinin artış gösterdiği, bu nedenle ev almak isteyenlerin elini çabuk tutması gerektiği bildirildi.
2 Ağustos 2011

Döviz kredisiyle ev almak isteyene uyarı!

Konut kredilerinde alınan önlemler sonucu kredide ‘frene basıldığı’ görülürken, uzmanlar dövize dayalı konut kredisi isteyenleri “Kurda oynaklık varken bu tip kredi riskli” diye uyardı.
3 Ağustos 2011

Konut sektörünü sıkıntılı günler bekliyor!

Türkiye Müteahhitler Birliğinin (TMB) ''İnşaat Sektörü Analizi''nde, bu yıl konut sektörünü sıkıntılı günlerin beklediği, sektördeki büyümenin ise 2010'un gerisinde kalacağı öngörüldü.
1 Ağustos 2011

Konut kredi talebindeki düşüş hızlanacak

Yapı kredi konut finansman direktörü İsmet Erdem:''hem konut kredisi faiz oranlarının artması, hem de gelecek dönemde konut üretimi maliyeti artışlarından kaynaklanan konut fiyatının artması talep üzerinde düşüş baskısı oluşturabilir''
1 Ağustos 2011

Bu yıl konut fiyatları düşecek mi?

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin (TMB) “İnşaat Sektörü Analizi’’nde, bu yıl konut sektörünü sıkıntılı günlerin beklediği, sektördeki büyümenin ise 2010’un gerisinde kalacağı öngörüldü.
1 Ağustos 2011

Altına hücum bankaları harekete geçirdi

Uluslararası piyasada altının ons fiyatı yeni rekorlar kırarken, müşteri sayısını yüzde 300'lere varan oranlarda artıran bankalar son dönemlerin gözde yatırım aracı olan ve yeni bir rekabet alanı yaratan altına yönelik daha fazla ürün çıkarmayı planlıyor.
29 Temmuz 2011

Kredi stoku 528.1 milyar TL

Tüm banka kredileri, 8-18 Temmuz haftasında 4 milyar 293 milyon TL artarak 528 milyar 71.7 milyon TL'ye çıktı.
29 Temmuz 2011


Konutta faizler arttı

28 Temmuz 2011

Banka kredileri hayat sigortalarını yaygınlaştırdı

Kredi kullanımlarında satılan kredi hayat sigortalarında yaşamsal risklere bağlı teminatların ön plana çıkmasıyla müşterilerin bu ürünü daha fazla kullanmaya başladıklarını belirten Finans Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Ajlan Sözütek, bu nedenle kredilerin, hayat sigortalarının faydasını kamuoyuna gösteren önemli bir etken olduğunu söyledi
28 Temmuz 2011

Kredileri azaltma önlemleri 2011 ile sınırlı kalsın

Merkez Bankası ve BDDK gibi kamu otoritelerinin bankaların kredi büyümesini sınırlamak için aldığı önlemler sonuç vermeye başladı. Yılın ikinci yarısında kredi talebinde zaten bir yavaşlamanın da gerçekleşeceğini öngören Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Hüseyin Aydın, bu uygulamaların 2011 yılı ile sınırlı kalmasını istediklerini ifade etti.
28 Temmuz 2011

Yılın ikinci yarısında kredi almak daha zor olacak

Kredi kullanacak vatandaşa uyarı en resmi makamdan geldi. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) çeyreksel değerlendirmelerini paylaştığı toplantısında, yılın ikinci yarısında kredi alacaklar için işin oldukça zorlaşacağı yönünde uyardı.
27 Temmuz 2011

Kredi maliyetinin yüzde 1'i aşması risk

Bu yılbaşında yüzde 0,75'lere kadar düşen banka konut kredisi aylık maliyetleri bugünlerde yüzde 0,93'lere dayandı.
27 Temmuz 2011

Emlak sektörü artan konut kredisi faizleriyle frenlendi

Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, konut kredi faizlerinin son 6 ayda yüzde 30 yükselmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.
26 Temmuz 2011

Ev sahibi olmak için geç kalmayın

Faizler yükselişe geçse de, uzmanlar bugünleri konut ve kredide uygun dönem olarak değerlendiriyor. Çünkü, kredi puanının birkaç basamak daha ilerlemesi, uzun vadede taksitlerin yüzde 25 daha artması demek
26 Temmuz 2011


Türk halkı tasarrufta yavaş tüketimde hızlı

BDDK ve Merkez Bankası'nın tüketimi kısmak için aldığı önlemlere rağmen vatandaşın tasarrufta yavaş harcamada hızlı davrandığı ortaya çıktı.
25 Temmuz 2011

Kredide hız sınırını kamu bankaları aştı

Yılbaşından bu yana kamu bankalarının tüketici kredileri yüzde 27 artarken, bu oran özel bankalarda yüzde 23 ile hükümetin istediği yüzde 25 sınırının altında kaldı.
25 Temmuz 2011

Lewis:En büyük kredi artışı Türkiye'de

IMF Türkiye Temsilcisi Mark Lewis, gelişmekte olan ülkelerin, gelişmişlere göre daha hızlı büyüdüğünü belirtti..
25 Temmuz 2011

Kredi ve kredi kartları 200 milyarı geçti

Mevduat bankalarının tüketici kredileri ve kredi kartları kullanım tutarı 2010 yılı sonundan bu yana yüzde 19.3 artarak, 200 milyar 690 milyon liraya ulaştı.
25 Temmuz 2011

IMF'den risk uyarısı!

Fon, Türkiye'deki finansal istikrarla ilgili değerlendirme yaparken 'risk' vurgusu yaptı
22 Temmuz 2011

Konut fiyatlarına yüzde 10 zam gelecek!

Emlak Uzmanı Salim Taşcı, artan demir fiyatlarının emlak sektörüne nasıl yansıyacağını değerlendirdi
22 Temmuz 2011

Sokağın kafası karıştı, patronlar tüketmeyen ekonomi olmaz diyor

Ali Babacan ve Bülent Gedikli'nin 'Az harcayın' uyarısına karşılık Zafer Çağlayan ve Nihat Ergün'den 'Kimseye harcama diyemeyiz' açıklaması geldi. Vatandaşın kafası karıştı... Patronlar 'Harcama demek ekonomiyi olumsuz etkiler' diyor. Ekonomistlere göre PPK'nın kararları riskin azaldığını gösteriyor
22 Temmuz 2011

Kredi stoku azaldı

22 Temmuz 2011

Durgunluk emlakçıların keyfini kaçırdı

Tutsat (mortgage) faizleri, peşinatları ve inşaat girdilerindeki maliyet artışı nedeniyle emlak, inşaat sektöründe durgunluk beklentisi derinleşirken, markalı konut üretenler hallerinden memnun...
21 Temmuz 2011

TÜDEF’ten banka kredisi itirazı

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, bankaların hemen hepsinin TL cinsi sabit faizli kredilerde yasaya aykırı olarak beş puan fazla Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) tahsil ettiğini ileri sürerek, “Bankalarca tüketiciden tahsil edilen KKDF artışları faizi ile birlikte tüketiciye iade edilmelidir” görüşünü bildirdi.
18 Temmuz 2011

Faizler arttı, krediler hız keser

Bazı kesimler 'faiz lobisinin' arttırım istediğini seslendirirken, başta TRLİBOR ve ticari kredi faizinin arttığını görmüyor.
18 Temmuz 2011

Kredi kullananlar dikkat!

Bankaların kullandırdığı tüketici kredilerinde, tüketicinin bilgilendirilmeden hayat sigortası yaptırıldığı, bunun Tüketici Yasası’nın 5. maddesine aykırı olduğu belirtildi.
18 Temmuz 2011

Banka kredilerinde faiz oranın yükselişi satışları nasıl etkiledi?

Birkaç ay önce taleplerin artmasından dolayı banka kredilerinin faiz oranlarında artışa gidişinin tüketiciyi nasıl etkilediğini inşaatçılar cevapladı.
15 Temmuz 2011

Konutta faizler arttı

15 Temmuz 2011


Krediye fren konuttaki iştah seviyesini düşürmedi

ING Bank’ın İstanbul Bilgi Üniversitesi ve IPSOS iş birliğinde gerçekleştirdiği ING Mortgage Barometre’nin Haziran 2011 dönemi sonuçları açıklandı
14 Temmuz 2011

İşçi alan firmaya, düşük maliyetli kredi verecek

Bankacılık faaliyetlerinden para kazanmak isteyen finans kurumları, alternatif projelere imza atıyor.
13 Temmuz 2011

Kredi kullananlara KKDF müjdesi

Maliye Bakanlığı, kamuoyunda büyük tartışmalara yol açan Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu’nun (KKDF) zammının, geriye dönük uygulamasında Danıştay 10. Dairesi’nin konuyla ilgili kararını dikkate alarak eski kredilerdeki oranı düşürdü.
12 Temmuz 2011

Hız kesmeyen krediler ilk 6 ayda % 16.8 arttı

Yıllık bazda kredi artışı ise yüzde 35.8 oldu
12 Temmuz 2011

Krediler 6 ayda yüzde 17 artı

Toplam krediler bu yıl yüzde 16.8 artışla 625.3 milyar TL'ye ulaştı. Yeni önlem beklentisi korunuyor.
11 Temmuz 2011

'Emlakta satışlar da fiyatlar da yükselir'

İkinci yarıda piyasadaki satışların daha da hareketlenmesini bekleyen Ziya Yılmaz, fiyatlarda da %20 civarında artış olacağını ifade etti. Yılmaz, ayrıca olası spekülatif hareketlere karşı Rekabet Kurulu’nu göreve davet etti.
11 Temmuz 2011

Konutta yaz kampanyaları

Piyasada 2009 sonundan beri başlayan hareketlilik, baş döndürücü bir şekilde devam etmeyi sürdürüyor. 15 Haziran'ı geçmiş olmamıza rağmen kampanyalar hız kesmiyor. İşte kampanyalar:
11 Temmuz 2011

Kredi stoku 4.2 milyar TL arttı

Tüm banka kredileri, 17-24 Haziran haftasında 4 milyar 229.3 milyon TL artarak, 517 milyar 231.2 milyon TL’ye çıktı.
11 Temmuz 2011

Kredi oranlarında değişiklik sektörü kayıtdışına itebilir

Bu yıl dört yeni proje ve 500 milyon lira satış hasılatı bekleyen Çelik, BDDK’nın kredilere müdahalesinin sektörü kayıtdışına yöneltebileceği mesajını verdi
11 Temmuz 2011

KOBİ kredileri 140 milyar TL'ye dayandı

Kredilerde yıllık artış hızının yüzde 36.2 düzeyinde gerçekleştiği 2011 yılı Mayıs ayı itibariyle, KOBİ kredilerindeki artış yüzde 46.3’e ulaştı.
11 Temmuz 2011

Türkiye Bankalar Birliği'nden önemli KKDF açıklaması

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Danıştay'ın 28 Ekim 2010 tarihinden önce kullanılan kredilerde KKDF kesintisinin yüzde 10 olarak uygulanması gerektiğini bankalara tebliğ ettiğini açıkladı. Tüketici dernekleri bankaların 28 Ekim'den önce kullanılan kredilerde de KKDF oranını yüzde 10 yerine yüzde 15 olarak uyguladığı ve fazladan yüzde 5 KKDF kesintisi tahsil ettiği konusunda uyarılarda bulunuyorlardı.
8 Temmuz 2011

Kredi kullananlar dikkat!

Tüketici Hakları Derneği Başkanı Çakar, Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararına rağmen, bankaların kredilerden fazladan yüzde 5 KKDF almayı sürdürdüğünü söyledi.
7 Temmuz 2011

Konut kredisinde emlakçı furyası mağdur yaratacak

Mortgage broker'lık şirketi MMI'nin patronu Demirler, konut kredilerinde emlakçıların aracı olmaya başladığını belirterek "Yakında emlakçızedeler olacak" dedi.
6 Temmuz 2011Banka kredi masraflarını BDDK'da karşılaştırın

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), vatandaşları rahatlatacak bir uygulamayı hizmete soktu. Vatandaşlar bütün bankaların kredi, kredi kartı, faizlerini aynı anda görüp karşılaştırabilecek. Böylelikle bankaların verdiği kredilerdeki dosya masrafları için banka banka internet sitelerinde dolaşmak ya da telefon etmekten kurtulacak. Ortak sembolü işaretleyip bütün bankaların ürün ve hizmetlerini öğrenebilecekler. Sistem 1 Temmuz 2011'de açılacak.
5 Temmuz 2011

Tasarrufu değil harcamayı seçtik!

Alınan tüm önlemlere rağmen tüketim hız kesmiyor...
5 Temmuz 2011

En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama