İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi, Taşıt Kredisi, Bankaların Kredileri hakkında en son haberler KrediKazan'da

Haberler

140 milyon kart dijital oluyor

BKM, kart sahiplerini, bankalar ve sanal mağazalarla internette buluşturduğu Dijital Cüzdan uygulamasını hayata geçirdi. 140 milyon kart sahibi bilgi paylaşmadan alışveriş yapabilecek
22 Haziran 2012

Ankara mevduat İstanbul şube zengini çıktı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Ankara’nın kişi başına düşen ortalama mevduat açısından ilk sırada yer aldığını açıkladı
21 Haziran 20123 çocuk yapana lüks daire ve otomobil!

Türkmenistan'da 8 çocuk yapan kadın Devlet Üstün Şeref Madalyası ile ödüllendiriliyor
20 Haziran 2012

BANKopya

Her şeyin çakmasını yapan Çinliler, yine sınır tanımadı
20 Haziran 2012

Denizbank Twitter'dan kredi verecek

DenizBank, @DenizKredi hesabıyla Twitter üzerinden kredi başvurularını kabul ediyor.
19 Haziran 2012

Yunanistan'dan kaçan para Türk bankalarında

Kriz nedeniyle her gün bankalardan paralarını çeken Yunanlar, Türkiye'ye de yöneldi
19 Haziran 2012

İranlı Pasargad BDDK’ya başvurdu

İranlı Pasargad’ın bankacılık lisansı için BDDK’ya başvurdu. Reuters’a bilgi veren bir yetkili, “5-20 gün önce İranlı Pasargad Bankası bankacılık lisansı için BDDK’ya başvurdu.
19 Haziran 2012

9 bin Bağ-Kur’luya 20 bin liralık basamak piyangosu

SGK, Bağ-Kur’luların ‘basamak’ mağduriyetine son vermek üzere. 9 bin 236 Bağ-Kur’lu, yapılan yeni hesaplamayla primi ödediği basamağa göre 15-20 bin lira arasında geriye dönük ödeme alacak.
18 Haziran 2012

‘Hurda’ topladığı için kızmadı, bankalarla kol kola girip yastık altından altın çekecek

Kuyumcular ‘hurda’sını toplayıp altın hesabına çeviren bankaları protestoya hazırlanırken Türkiye’nin en yaygın bayi ağına sahip kuyumculuk zincirlerinden Atasay, ‘altın günleri’ kapsamında İş Bankası ve Garanti Bankası ile yastık altına el attı. Atasay Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, aynı anda 3-4 bankayla altın toplama işbirliği yapacaklarını belirterek, “Halkbank, Ziraat Bankası ve Denizbank’la da görüşüyoruz. Amaç yastık altındaki serveti ekonomiye kazandırmak” dedi.
18 Haziran 2012

Hesabınızı mutlaka kontrol edin

Bankadaki hesaplarını kontrol eden tüketiciler "Hesap Bakım Ücreti" nin kesildiğini görünce isyan etti.
14 Haziran 2012

İş Bankası, evden tarlaya, dükkândan fabrikaya bin 795 gayrimenkul satıyor

İş Bankası, portföyünde bulunan Türkiye genelinde bin 795 adet gayrimenkulünü satışa çıkardı. İlgilenenlerin online teklif verebildiği listede konut, arsa, tarla, zeytinlik, incirlik hatta fabrikalar bulunuyor. Dev portföye Türkiye genelinden herkes internet üzerinden teklif verebilecek.
14 Haziran 2012


1.8 trilyonun patronu Öztekin

Bankalardan faktoring şirketlerine kadar büyüklüğü 1.8 trilyonu bulan 250'den fazla şirketin denetimi Mukim Öztekin'e emanet ediliyor
13 Haziran 2012

Kredide "Babam sağolsun" dönemi!

Krediyi çeken genç taksidi ödeyemeyince banka kapıları yaşlılarla doldu
13 Haziran 2012

BDDK’dan banka uyarısı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye’de faaliyet izni verilen kuruluşlar arasında ”Manny Clearing House and Investment Bank” unvanlı bir banka bulunmadığını bildirdi.
13 Haziran 2012


Satış sırası Garanti'de mi?

Krizdeki ülkelerin bankaları Türkiye'deki varlık satışını hızlandırdı. İspanya'nın yardım istemesinin ardından BBVA da Garanti'de satış yapabilir.
12 Haziran 2012

Türk bankaları ucuza gitmiyor

2005-2008 yılları arasında, dünyadaki likidite bolluğu nedeniyle çok yüksek çarpanlarla yabancılara satılan Türk bankalarında başlayan ikinci satış dalgası, değerleme tartışmalarını gündeme getirdi. Dexia, 2006'da...
12 Haziran 2012

6 ayda 1 milyar dolarlık hurda altın toplayacak

Türkiye’de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre, son bir yılda altın mevduat büyüklüğü 3.1 milyar liradan 13.6 milyar liraya yükseldi.
12 Haziran 2012

2A/2B Arazi Başvuru ve Satış Tahsilatı HalkBank'ta

Ödemelerinizi Halkbank şubelerinde hiçbir masrafsız gerçekleştirebilirsiniz.
11 Haziran 2012

Biz de kolye küpe toplayan bankaya ‘POS’u iade ederiz

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Alaattin Kameroğlu, Türkiye’deki 30 bin kuyumcunun bankaların hurda altın toplamasından rahatsız olduğunu söyledi. Kameroğlu, “Kolye, küpe toplamasınlar. Altın veren ATM ne? Biz de ‘POS’larını iade ederiz” dedi.
11 Haziran 2012

Akbank kapıya kadar gidip müşteriye hesap açıyor

İnternet ortamındaki hizmetlerini 'Akbank Direkt' platformu altında toplayan Akbank, müşterinin ayağına kadar gidip hesap açıyor. Hedef 100 bin ekstra müşteri kazanmak
8 Haziran 2012

"4 ay içinde yıkıma başlıyoruz"

Bakan Bayraktar kentsel dönüşümü Fatih Altaylı'ya anlattı
7 Haziran 2012

BES’de işveren katkısı yüzde 15’e çıkıyor

AvivaSa Emeklilik ve Hayat’ın, yeni Bireysel Emeklilik Yasası öncesi yaptığı çalışmaya göre, sisteme yönelik devlet katkısı öncesi 2023’te 140 milyar TL olması beklenen fon büyüklüğü, yeni uygulama ile 243 milyar TL’ye çıkacak.
7 Haziran 2012


TBB'ye yine başkan!

Türkiye Bankalar Birliği'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Hüseyin Aydın tekrar seçildi
6 Haziran 2012

"Enflasyonda kayda değer bir düşüş gözlendi"

Merkez Bankası Mayıs ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu'nu yayımladı
6 Haziran 2012


Bir ‘kırıntı’ borç bırakmayın!

Tüketiciler Birliği Genel Sekreteri Mehmet İmrek, önceden sabit telefon abonesi, GSM abonesi, banka kredi kartı veya mevduat hesabı müşterisi ve daha birçok türden abonelik hizmeti alanların yıllar sonra karşılarına beklemedikleri bir anda sürpriz borçların çıkarıldığını söyledi
5 Haziran 2012

Japon yatırımcılar Türkiye’de banka aramaya başladı

Türkiye’de bankacılık alanında yatırım yapmak için harekete geçen Japon Mizuho Corporate Bank’ın CEO’su Yasuhiro Sato, “Türkiye’de bankacılık lisansı almak istiyoruz, ancak bu çok uzun sürüyor. Sektörde satın alma da yapabiliriz” dedi.
5 Haziran 2012

Elimiz güçlendi olumlu sonuçlar yakın

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, 2010 yılının sonlarından itibaren uygulanan esnek para politikası, BDDK’nın önlemleri ve mali disiplinin korunması ile Merkez Bankası’nın elinin güçlendiğini, bu yılın sonunda da hem fiyat istikrarı hem de finansal istikrar açısından olumlu sonuçlar alınacağını söyledi.
5 Haziran 2012

AB'den ortak BDDK

Avrupa Birliği, tüm üyeleri kapsayacak ortak bankacılık denetleme kurulu üzerinde çalışıyor. Amaç tüm AB ülkelerinin vergilerini Avrupa'nın tasarruf fonlarına aktarmak
5 Haziran 2012

Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Çelik : "Mevduat ve kredilerde yüzde 20’nin üzerinde büyüyeceğiz"

2012 yılı ilk çeyreğinde mevduat ve kredilerde beklentinin üzerinde büyüdüklerini belirten Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Çelik, yıl sonunda Bank Asya’nın bu iki alanda yüzde 20’nin üzerinde büyüyeceğini açıkladı.
4 Haziran 2012

Akbank 7/24 Twitter’da

Akbank Bireysel Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, müşterilerinin sorunlarının hızla çözülmesine imkân veren ”@AkbankDestek” twitter sayfasını hizmete açtıklarını belirtti.
4 Haziran 2012


‘Piyasalar sallanmasaydı Denizbank’ı alamazdık’

Denizbank’ı, hisseleri elinde bulunduran Dexia’yla yaptığı anlaşma sonrası yaklaşık 3.5-4 milyar dolarlık değer üzerinden bünyesine katmaya hazırlanan Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın Başkanı German Gref, dün açıklanan ilk çeyrek bilançosunda bankanın beklentinin üzerinde performans gösterdiğini bildirdi.
31 Mayıs 2012

Sanal alışveriş 25 milyar TL’ye ulaştı

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Soner Canko, geçtiğimiz yıl Türkiye’deki sanal alışveriş cirosunun yüzde 50 artış kaydettiğini açıkladı.
31 Mayıs 2012

Kredi kartında nakit avansa dikkat!

"Kartım nakit çekime kapandı" diye üzülmeyin bankalar ona da bir çözüm buldu. Ancak kredi kartı limitini artırmak için ihtiyaç kredisi veya nakit avans almayı düşünenlerin gelirlerini düşünüp iyi hesap yapmaları şart.
29 Mayıs 2012

Cebelitarıkı yüzerek geçmek için ihtiyaç kredisi aldı

Amatör yüzücü Emre Seven, Cebelitarık Boğazı'nı geçen ilk Türk olmak için bir bankadan ihtiyaç kredisi çekti
29 Mayıs 2012

Bir banka alacaksak buna değmeli

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, banka alım ve satışlarının daha yoğun konuşulduğu bu donemde 'Bir banka satın alacaksak buna değmeli, orta ölçekli bankalarla şu anda ilgilenmiyoruz" dedi.
29 Mayıs 2012

Bireysel kredi ve kredi kartından şikayetçi olduk

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) geçen yıl toplam 9 bin 895 adet şikayet iletilirken, en fazla şikayet bireysel krediler ve kredi kartları konusunda yapıldı.
28 Mayıs 2012

Bireysel kredi ve kredi kartından şikayetçi olduk

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) geçen yıl toplam 9 bin 895 adet şikayet iletilirken, en fazla şikayet bireysel krediler ve kredi kartları konusunda yapıldı.
28 Mayıs 2012

Bankadan parayı çek bankada kasaya koy!

Yunanistan’da piyasaya sürülmüş toplam 40 milyar euro kâğıt paranın 15 milyar euro’luk kısmı ortada yok! Ülkenin saygın gazetelerinden Kathimerini’nin haberine göre, Yunanistan genelinde yaşanan nakit sıkıntısının önemli nedenlerinden biri, bankadan nakit para çeken Yunanlıların bu paraları yastık - yorgan altında, ev içinde ve hatta bahçede itinayla gömülmüş olarak saklamaları...
28 Mayıs 2012

BKM'nin 'keklik'i 'Kartın Oscarı'nı aldı

Bankalararası Kart Merkezi, 'Bay Bay Nakit' kampanyasıyla kartlı ödeme sistemlerinin 'Oscar'ını aldı. Avrupalı finans kurumlarını geride bırakan BKM "Yılın En Başarılı Pazarlama İletişimi" ödülünü kazandı
28 Mayıs 2012

ATM’ye dokunan yanıyor

Yüksek havale ücretleriyle gündeme gelen bankaların her köşe başında kurduğu ATM’ler de cep yakıyor. Faiz geliri azalan bankalar, ATM’den bakiye görüntülemeye bile 2 kuruş ila 1 lira arasında para alıyor.
27 Mayıs 2012

Bireysel emeklilikten erken ayrılan vergi kesintisini de alacak

Bireysel emekliliğin sayıları yüz binleri bulan vergi mağdurlarına Meclis’ten müjde gibi bir karar çıktı. Bireysel emeklilik sisteminden ayrılanların ana paralarından yapılan vergi kesintisine son veriliyor. Sistemden daha önce çıkanlardan yapılan kesintiler de başvuruları halinde kendilerine iade edilecek.
27 Mayıs 2012

Citi kol kesti

ABD'li dev Citigroup sermayesini artırmak için Akbank'taki hissesinin yarısını borsada sattı. Bankanın % 20'si için 2006'da 3.1 milyar $ ödeyen Citi, dünkü % 10.1'lik hisse satışında 1.15 milyar $'a razı oldu. Hisse başına % 36.2 zarar etti
26 Mayıs 2012


En Uygun Krediyi Hesapla, Karşılaştır ve Başvur

TL
ay
Kredi hesaplama